Zakończyła się rewitalizacja rejonu ulic Niepodległości, Piwnika-Ponurego, Wierzbowej, Narcyzów, Lotników, Zillingera oraz Szczecińskiej w Sosnowcu. Po „placu la Menel” nie ma już śladu.

Zakończyła się, długo wyczekiwana przez mieszkańców inwestycja, w rejonie ulicy Niepodległości w Sosnowcu. Zaniedbana, z dziurawą ulicą oraz odpychającym skwerem okolica całkowicie zmieniła swoje oblicze. O tym, że było to konieczne świadczy fakt, że mieszkańcy nazywali to miejsce placem „la Menel”, od okolicznych miłośników trunków.

Prowadzone od kilku miesięcy prace związane były z przebudową sieci wodociągowej oraz sieci kanalizacji ogólnospławnej. Na zlecenie Sosnowieckich Wodociągów przebudowana została sieć kanalizacyjna o długości ponad trzech kilometrów oraz podobna długość sieci wodociągowej.

Modernizacja osiedlowego skweru ul. Niepodległości - fot. UM Sosnowiec
Modernizacja osiedlowego skweru ul. Niepodległości – fot. UM Sosnowiec

Obecnie, mieszkańcy tej części sosnowieckiej dzielnicy Pogoń mogą korzystać już z nowych chodników, miejsc postojowych oraz lepszej jakości dróg. Nowy asfalt pojawił się na ulicy Szczecińskiej, Piwnika-Ponurego, Narcyzów, Placu Zillingera oraz na całym odcinku ulicy Niepodległości.

Skomentuj przez Facebook

6 KOMENTARZE

  1. Czy od rewitalizacji placu menelstwo w cudowny sposób zniknie? Na nowych, estetycznych ławkach menelstwo będzie czuło że ktoś w końcu zadbał o ich warunki do spożywania…

    • Może menele też się ucywilizują? Przestaną trzaskać butelki, rzucać kiepy na trawnik, pluć na chodnik, sikać pod krzakiem. Spodnie w kant, koszula wyprasowana i można spożywać po europejsku 🙂

  2. A ja zawsze będę pisać o przejściu podziemnym,które jest nie do przejscia- kolo Plaży.Kiedy naprawione zostaną schody?

  3. A co z budynkiem po Farmacji? Ktoś to kupił chyba?

    Dziwne, że nie zrobił noclegowni dla upaińców jak w hali na miejscu dawnego Desmonda na Dekerta – się nadaje do telewizji a nie tylko kelnerzy i kelnerzy 😱😱😱

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here