Na początku grudnia miały zakończyć się prace związane z modernizacją Bulwaru Czarnej Przemszy w Sosnowcu. Niestety, mimo wcześniejszych zapewnień, prac nie udało się dokończyć w terminie.

Kolejna zła wiadomość dla sympatyków ubiegłorocznego projektu w ramach budżetu obywatelskiego. Wykonawca inwestycji – firma Silesia Invest poprosiła o wydłużenie czasu realizacji prac do wiosny przyszłego roku. Powodem tej decyzji jest spory zakres prac dodatkowych, które nie były objęte przedmiarem robót oraz niesprzyjające warunki atmosferyczne.

Prac faktycznie wciąż jest sporo. Kolejne etapy zakładają powstanie drogi rowerowej i alejki spacerowej na odcinku od ulicy 1 Maja do ulicy Wawel, połączeń pomiędzy alejkami a mostami, ramp oraz schodów. Niestety, zimowa aura nie sprzyja prowadzonym działaniom. Z uroku terenu w pełni będzie można korzystać dopiero wiosną.

Skomentuj przez Facebook

6 KOMENTARZE

 1. Kiedy, oprócz inwestycji prestiżowych (3-Maja, Modrzejowska, Bulwar) miasto zainteresuje się chociaż doraźnym załataniem dziur w jezdniach na mniejszych ulicach? Panie Prezydencie?!
  Zapraszamy Redakcję do wykonania zdjęć na Piwnika-Ponurego (za Biedronką, od Lotników do L.O. Staszica), Niepodległości (od Mireckiego do Łącznej). Dziury w nawierzchni mają po 30cm głębokości! Centrum miasta XXI wiek!

 2. Wszystkie remonty itp w Sosnowcu to partactwo od planowania po wykonanie. Ale co tam, najważniejsze aby Chęciński mógł się chwalić ile to robi dla mieszkańców.

  • też mam takie wrażenie.
   Kolejny przykład: ul. Jagiellońska. Rozkopane od początku roku 2016 chodniki, partacze ledwo miesiąc temu łatali tu i ówdzie. A przez cały rok wielki plac budowy. Szkoda tylko, że bez budowy.
   Ja się cieszę, że cokolwiek robią, ale jakość tych prac, planowanie, nadzór, odbiory to jest poniżej wszelkiej krytyki. A urzędasom z zza biurek to się nawet nie chce wstać i popatrzeć. Jak by tak prace były prowadzone dla prywatnych inwestorów to te „firmy” po miesiącu by były wywalone. I nie mówcie, że to wina najniższej ceny wybranej w przetargu. To jest zwykłe partactwo i kompletny brak nadzoru. Po prostu wszyscy to maja głęboko w d.

 3. jesli UM sie zgodzi na odroczenie prac do wiosny bez porządnych kar to jest to frajerstwo, ta firma krzok, nie dość że dostala za prace wiecej kasy niż bylo do wydania to jeszcze na budowie czasem krzątało się max 4 ludzi…to jest po prostu dziadowskie podejscie do tematu, co ich zaskoczyło zła pogoda w listopadzie i grudniu? a co miało być + 20C? jaki to dodatkowy zakres prac ich zaskoczył??? jeszcze im MZUK zdarł asfalt żeby mieli łatwiej…na jakiej planecie życie IS z dąbrowy ? zostawienie tych prac na tym etapie oznacza tylko partactwo, zima i roztopy wszystko to rozwalą i będziemy mieli serial pod tytułem połataj dziurę na wiosnę i tak przez cały okres gwarancji…niestety sosnowiec nadał łączy ale bide z nędzą

  • A remont Nowopogońskiej w Czeladzi? Nie dość, że firma miała ponad miesiąc obsuwy z terminem, to jakość wykonania prac jest oględnie mówiąc wysoce średnia!

 4. Nie rozumiem po jaką cholerę zaczyna się takie remonty na zimę. Zaczęli by na wiosnę i nie było by problemu ze d.. marzna i nie było by problemów ze cały czas dziury się robią. Brak slow

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here