Polski Związek Piłki Nożnej po raz pierwszy w Sosnowcu organizuje Mobilną Akademię Młodych Orłów.

Polski Związek Piłki Nożnej przy współpracy z Czarnymi Sosnowiec organizuje Mobilną Akademię Młodych Orłów. Zajęcia na obiektach przy Al. Mireckiego odbędą się w 22 maja. Początek o godz. 16.00.

W szkoleniu weźmie udział grupa 32 wyróżniających się zawodników i zawodniczek z Akademii Czarnych Sosnowiec oraz klubów partnerskich w kategorii młodzik (2005 i 2006) oraz orlik (rocznik 2007 i 208).

Czym jest Mobilna Akademia Młodych Orłów?

Czym jest Mobilna Akademia Młodych Orłów? To flagowy produkt szkolenia najmłodszych dzieci wspierany przez PZPN, oparty o bezpłatne treningi pod okiem wykwalifikowanych szkoleniowców, w czterech kategoriach wiekowych – od 6 do 11 lat.

– Główne nurty opierają się na zainteresowanie piłką nożną oraz zachęceniu dzieci do regularnego uprawiania sportu. Polski Związek Piłki Nożnej stworzył autorski program szkoleniowy, na kanwie którego odbywają się zajęcia w całej Polsce – wyjaśniają autorzy projektu.

Potrzebne nowe bramki

Do Sosnowca trenerzy PZPN przyjadą po raz pierwszy. Do pokazowego treningu niezbędne są jednak specjalne bramki o wymiarach 5×2 m. – Klub posiada bramki, ale są one stare i poniszczone. Być może znajdzie się ktoś chętny i zechce wesprzeć klub. Cztery takie przenośne bramki dla dzieci to koszt około 8 tysięcy złotych – powiedział nam jeden z rodziców.

Akademia Młodych Orłów w Sosnowcu?

Niewykluczone, że Akademia Młodych Orłów zagości w Sosnowcu na dłużej. – Mobilne AMO to akcja jednorazowa, docelowo chcemy przetrzeć szlak i zacząć współpracę z PZPN w zakresie szkolenia dzieci i młodzieży. Chcemy doprowadzić do tego, żeby w Sosnowcu stworzyć taką stałą Akademię Młodych Orłów, która do końca czerwca mieści się w Katowicach. Wiem, że PZPN szuka nowego miasta partnerskiego – wyjaśnia jeden z rodziców.

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here