Uczniowie dąbrowskich szkół, którzy chcą mieć realny wpływ na to, co dzieje się w mieście, mogą zgłaszać się do Młodzieżowej Rady Miasta.

Uczniowie szkół ponadpodstawowych w Dąbrowie Górniczej, którzy chcą mieć realny wpływ na to, co dzieje się w mieście, mogą wziąć udział w wyborach do Młodzieżowej Rady Miasta. – W Młodzieżowej Radzie Miasta poznacie samorząd i zdobędziecie nowe umiejętności. Wiem, co mówię, dlatego, że sam swoje pierwsze kroki stawiałem w samorządzie szkolnym w liceum i dobrze wspominam ten czas. To była ciekawa przygoda i bardzo dużo się wtedy nauczyłem. Zachęcam więc do zaangażowania się w życie naszego miasta. Naprawdę warto – zachęca Marcin Bazylak, prezydent Dąbrowy Górniczej.

Kandydatury przyjmowane są do 23 grudnia, a już 10 stycznia 2020 roku dowiemy się, kto został zakwalifikowany pod głosowanie. Wybory do rady odbędą się w 11 lutego, a ogłoszenie wyników i powołanie członków rady zostało zaplanowane na 26 lutego.

Młodzieżowa Rada Miasta to apolityczny organ powołany do reprezentowania młodzieży. Celami rady jest m.in. podejmowanie działań o charakterze konsultacyjnym, w szczególności w zakresie rozwijania i upowszechniania idei samorządności wśród młodzieży, inicjowania, wspierania i koordynowania samorządowej działalności młodzieży, kształtowanie postaw prospołecznych, obywatelskich i patriotycznych, a także integracji i współpracy środowisk młodzieżowych w życiu miasta.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Młodzież wybrała swoich radnych. Poznaliśmy nowy skład Młodzieżowej Rady Miasta

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here