Według sondażu exit poll Ipsos dla TVP, TVN i Polsatu Prawo i Sprawiedliwość wygrało wybory samorządowe. Z badania wynika także, że to właśnie na partię Jarosława Kaczyńskiego zagłosowało najwięcej młodych ludzi.

Z danych zebranych w badaniu exit poll wynika, że na PiS w wyborach zagłosowało najwięcej młodych wyborców – w wieku od 18 do 29 lat. I tak partia Jarosława Kaczyńskiego zdobyła 23,3 procent poparcia młodych osób. Z kolei Koalicja Obywatelska 18,6 procent, a PSL 17,6 procent głosów.

Natomiast na Kukiz’15 zagłosowało 13,6 procent osób w wieku 18-29 lat, Bezpartyjni Samorządowcy zdobyli 9,1 procent poparcia. Na SLD Lewica Razem i Wolność w Samorządzie zagłosowało po 3,3 procent młodych wyborców, Ruch Narodowy zdobył 2,8 procent, Partia Razem 2,5 procent, Partia Zieloni 1,6 procent, inna partia 4,2 procent.

Warto dodać, że PiS wygrał z większą przewagą wśród osób w wieku 60 lat i więcej. 41,2 procent, głosujących w tej grupie wiekowej głos oddało właśnie na listy tej partii. Koalicja Obywatelska zdobyła 26,4 procent głosujących w tej samej grupie wiekowej.
Wśród ogółu głosujących PiS zdobył 32,3 procent głosów.

Skomentuj przez Facebook

14 KOMENTARZE

 1. PIS walczy o obniżenie podatków (CIT obniżony już wprowadza) dla małych i średnich firm. To właśnie nasze rodzime firmy powinny się rozwijać, a nie molochy zagraniczne, które traktują nas jak murzynów na u. śmieciowych.
  SLD w D.G. tylko kolejne hipermarkety otwiera. Sprawę zadłużenia Szpitala im. Starkiewicza badał NIK i sprawa została skierowana do Prokuratury.

  • Powtarzasz jak papuga partyjną propagandę. Mali rzadko korzystają z CIT dlatego PiS tak chętni im go obniżył 🙂 Tymczasem PiS wprowadził lub podwyższył ponad 20 podatków a zakaz handlu w niedzielę uderzył w małe sklepy. Wbrew obietnicom wyborczym nie obniżył VATu, nie i podniósł kwoty wolnej od podatku. Ale durny suweren się cieszy z 500+.

 2. Nie dziwi mnie to, że młodzi głosują na PIS. PIS walczy z umowami śmieciowymi. Natomiast z politycy PO , Bieńkowska śmieje się i twierdzi, że ona za 6 tysięcy do pracy nie pójdzie, bo według niej to idiota za taką NISKĄ kwotę pracuje. Jakie zarobki mamy w Dąbrowie Górniczej i jakie przeładowane zakresy obowiązków to wiemy. Ludzie już nie wytrzymują i mają dość „betonu” PO = SLD.

     • I bardzo dobrze niech nas wyprowadzają z tego eurokołchozu z którego już wszyscy powoli zaczynają spie…ać i jako naród rozumny powinniśmy się dobrze zastanowic czy chcemy dalej być pod butem niemców czy francuzów 😀 ale wam to UBywatelom odpowiada, z końcu przez 456 lat słuzyliście radzieckim przepitym ryjom i wam to odpowiadało 😀

    • Morawiecki był doradcą Tuska i obracał się w kręgach rządowych. Swoją droga to ciekawe, ze w obu PiS-owskich rządach ministrami finansów byli ludzie z PO. Teraz nawet premiera i kilku ministrów macie z PO 🙂

  • To minister w rządzie PiS stwierdził, że nie starczało mu do pierwszego kiedy zarabiał 17 tys. To rząd PiS przyznawał sobie drugie pensje w postaci nagród. To radni PiS zostali w krótkim czasie milionerami. To PiS co chwile zmienia prezesów spółek państwowych i każdy oczywiście dostaje odprawę (rekord to już 6 prezes)… Ale wy, jak głupie papugi, dalej powtarzacie „przez 8 ostatnich lat”…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here