Jakub Kopeć z Sosnowca swoim wystąpieniem w czasie obrad Sejmu Dzieci i Młodzieży zawstydził polityków. Zobacz, co takiego powiedział.

1 czerwca, jak co roku w Międzynarodowym Dniu Dziecka, zebrał się Sejm Dzieci i Młodzieży. Tematem przewodnim XXV sesji obrad był „Posłowie Sejmu II RP. Ich losy i działalność w okresie II wojny światowej i okupacji”.

Jednym z przemawiających był 17-letni Jakub Kopeć z Sosnowca. – To przemówienie było trochę jak impuls. Idąc na mównicę, mój stres był niewyobrażalny. Wcześniej nie wierzyłem, że uda mi się tam dostać, więc również nie przygotowałem żadnej przemowy. Wszystko co powiedziałem, popłynęło prosto z serca – powiedział nam młody sosnowiczanin.

Jakub Kopeć w swoim wystąpieniu poruszył kwestie dyskryminacji w szkołach, tolerancji, problemach młodych uczniów oraz szacunku do drugiego człowieka i historii naszego kraju.

Wystąpienie to zostało przyjęte oklaskami. Podbija również internet. Do słów młodego sosnowiczanin odniósł się nawet prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński. – Cieszę się, że z takimi młodymi ludźmi współpracuję – napisał w mediach społecznościowych.

– Słysząc i widząc oklaski na stojąco, byłem sam z siebie najzwyczajniej dumny. To bardzo trudne do opisania uczucie, po prostu udało mi się osiągnąć swój cel – skomentował Jakub Kopeć.

Jakub Kopeć ma 17 lat i jest uczniem II Liceum Ogólnokształcącego im. Emilii Plater w Sosnowcu. Od najmłodszych lat interesuje się polityką, szczególnie tą samorządową. Jest przewodniczącym Młodzieżowej Rady Miasta Sosnowca. Od lat działa na rzecz miasta. Niedawno został Wolontariuszem Roku 2018. Nagroda ta co roku przyznawana jest przez Sosnowieckie Centrum Organizacji Pozarządowych.

Skomentuj przez Facebook

9 KOMENTARZE

  1. Przecież to człowiek po praniu mózgu u Chęcińskiego tak że wystąpienie nie było przypadkowe tylko wyreżyserowane i na wszelki wypadek był przygotowany.

  2. Ciekawe ile zapłacono Chajzerowi za wątek na temat Sosnowca po którym Chęciński się produkował? Za darmo takich rzeczy nikt nie robi a rozgłos w propagandzie to kwestia zasadnicza.

    • Ja pierdziele wszystko opłacone i sami oszuści. Według tego myślenia to Checinski pewnie też głosy kupił i tak wygrał wybory.
      Jaki ten kraj ma zawistnych i smutnych ludzi.

  3. Nie przygotował żadnej przemowy i mówił prosto z serca, tylko widać jak ewidentnie posiłkował się jakimiś zapiskami 😀 Ma gościu zadatki na polityka, bo grunt to dobry bajer.

  4. Mój dziadek mawiał że jak ktoś nie potrafi nic zrobić i również nic zepsuć to jedyne do czego się nadaje to polityka oby tylko z tym synkiem też tak nie było.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here