Siatkarze MKS-u Będzin wygrali z BKS Visłą Bydgoszcz 3:1 w meczu 24. kolejki PlusLigi. To był bardzo ważny pojedynek dla walki o utrzymanie.

W pierwszym secie długo obie drużyny walczyły punkt za punkt. Żadna z ekip nie potrafiła wypracować większej przewagi. Dopiero od stanu 17:17 inicjatywę zaczęli przejmować gospodarze. Goście próbowali zatrzymać będzinian, ale bezskutecznie (25:21).

Po wyrównanym początku drugiej partii bydgoszczanie odskoczyli na kilka punktów (9:14). Goście złapali właściwy rytm i nie oddali już tej przewagi. W grze MKS-u pojawiły się błędy w polu serwisowym. W końcówce siatkarze Visły kontrolowali przewagę i wygrali do 19.

Trzecią odsłonę zespół z Bydgoszczy również rozpoczął od minimalnej przewagi (3:6). Miejscowi szybko odrobili jednak straty (13:13) i w kolejnych akcjach to oni przejęli inicjatywę i zaczęli punktować, wygrywając 25:19.

W czwartym secie znowu trwała walka punkt za punkt. Działo się tak do stanu 19:19. Końcówka należała już do gospodarzy, którzy wrzucili wyższy bieg i zwyciężyli do 20. Najlepszym siatkarze meczu wybrany został Rafał Faryna.

Dla MKS-u sobotnie zwycięstwo było arcyważne w perspektywie utrzymania się w PlusLidze. Podopieczni trenera Jakuba Bednaruka opuścili przedostatnie miejsce i zrównali się punktami z Cerrad Enea Czarnymi Radom i MKS Ślepsk Malow Suwałki.

MKS Będzin – BKS Visła Bydgoszcz 3:1 (25:21, 19:25, 25:19, 25:20)

MKS: Rafał Faryna, Dawid Gunia, Grzegorz Pająk, Artur Ratajczak, Rafał Sobański, David Sossenheimer – Michał Potera (libero) oraz Konrad Buczek, Dawid Dryja, Jan Fornal. Trener: Jakub Bednaruk.

BKS Visła: Michał Filip, Janusz Gałązka, Michał Masny, Jakub Peszko, Gonzalo Quiroga, Dawid Woch – Kamil Szymura (libero) oraz Tomasz Bonisławski, Paweł Gryc. Trener: Przemysław Michalczyk.

MVP: Rafał Faryna (MKS). Widzów: 1300.