W sobotnim meczu 25. kolejki PlusLigi MKS Będzin wygrał na wyjeździe z BBTS-em Bielsko-Biała 3:1 i umocnił się na dziesiątym miejscu w tabeli.

Faworytem tego spotkania byli będzinianie, którzy w ostatnim czasie prezentują równą formę i cieszą się grą. Tak też było w starciu z ekipą z Podbeskidzia.

Pierwsza partia należała jednak do gospodarzy, którzy lepiej rozpoczęli spotkanie i do końca utrzymali korzystny rezultat, wygrywając do 20.

Porażka w premierowej odsłonie meczu podrażniła graczy z Zagłębia, którzy kolejnego seta zaczęli od prowadzenia 8:3. To pozwoliło na nieco spokojniejszą grę. W dalszej części gry będzinianie popełnili kilka błędów, ale nadal utrzymywali kilkupunktowe prowadzenie (19:14). W końcówce obraz gry nie uległ zmianie – siatkarze MKS-u kontrolowali sytuację i po ataku Marcina Walińskiego wygrali 24:17.

Po dziesięciominutowej przerwie nic się nie zmieniło. Będzinianie nadal atakowali. Niezwykle skuteczny był Rafael Araujo, który okazał się najlepiej punktującym zawodnikiem MKS-u. Z każdą kolejną minutą podopieczni Stelio DeRocco rozkręcali się i cały czas podwyższali swoją przewagę. Bielszczanie nie potrafili zagrozić gościom i w trzecim secie zdobyli zaledwie 14 punktów.

Najbardziej wyrównana gra toczyła się w ostatnim secie. Oba zespoły do wyniku 14:14 walczyły praktycznie punkt za punkt. W kolejnych akcjach dwupunktową przewagę wypracowali gospodarze, ale Krzysztof Rejno szybko doprowadził do wyrównania (16:16). Od tego momentu rywalizacja znów była zawzięta, a zawodnicy sprawili wszystkim nerwową końcówkę, którą na swoją korzyść rozstrzygnęli siatkarze z Będzina (28:26).

Najlepszym zawodnikiem meczu wybrany został Rafael Araujo. Atakujący MKS-u zdobył 26 punktów. W ekipie z Bielska-Białej wyróżniającym się graczem był Bartosz Janeczek (19 punktów).

Kolejnym rywalem będzinian będzie Effector Kielce. Spotkanie to zostanie rozegrane w środę 8 marca o godz. 20.30. Transmisję z meczu przeprowadzi Polsat Sport.

BBTS Bielsko-Biała – MKS Będzin 1:3 (25:20, 17:25, 14:25, 26:28)

BBTS: Grzechnik, Starożyłow, Siek, Gryc, Janeczek, Kwasowski, Koziura (libero) oraz Vemić, Lipiński, Bieńkowski.

MKS: Waliński, Ratajczak, Seif, Rejno, Jordanow, Araujo, Potera (libero) oraz Kozub, Russell.