W piątek, 25 sierpnia, siatkarze MKS-u Będzin zaprezentowali się kibicom. – Damy wam wiele powodów do dumy – zapowiadają zawodnicy.

Tradycyjnie już prezentacja siatkarzy MKS-u Będzin miała miejsce podczas miejskiego zakończenia lata w Parku na Dolnej Syberce.

Na imprezie stawiła się niemal cała drużyna. Zabrakło jedynie Rafaela Araujo i Jonaha Seifa, którzy przebywają na zgrupowaniach swoich narodowych reprezentacji.

– Witam Was, dobry wieczór Będzin! – tak w języku polskim powitał fanów drużyny Stelio DeRocco. Kanadyjski szkoleniowiec będzinian otrzymał mnóstwo oklasków i braw, zwłaszcza od przedstawicieli Klubu Kibica, którzy licznie przybyli na prezentację. – Mam nadzieję widzieć Was w hali w Sosnowcu. Damy z siebie wszystko! – zapewniał trener.

Prezentacja MKS-u Będzin – fot. Katarzyna Borkowska-Kowal
Prezentacja MKS-u Będzin – fot. Katarzyna Borkowska-Kowal

Na scenie przemawiał także kapitan będzińskiego zespołu. – Wszystkie gardła kibiców są nam potrzebne. W nowym sezonie chcemy osiągnąć jeszcze lepszy wynik sportowy. Damy wam drodzy kibice wiele powodów do dumy – mówił Artur Ratajczak.

Po oficjalnej uroczystości zawodnicy wyszli do swoich wiernych fanów. Nie zabrakło autografów i wspólnych zdjęć.

Prezentacja MKS-u Będzin – fot. Katarzyna Borkowska-Kowal
Prezentacja MKS-u Będzin – fot. Katarzyna Borkowska-Kowal

Przypomnijmy, że skład MKS-u nie przeszedł wielkiej rewolucji. Z klubem pożegnało się kilku zawodników – Krzysztof Rejno (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle), Kyle Russell (Berlin Recycling Volleys), Paweł Stysiał (SK Posojilnica Aich/Dob), Nathan Roberts, Mateusz Piotrowski, a także statystyk Mateusz Musiał (Cuprum Lubin). Do zespołu dołączyło za to czterech nowych zawodników – Matej Kök, Szymon Gregorowicz, Rafał Faryna i Bartłomiej Grzechnik. Nowym statystykiem drużyny został Maciej Etgens.

Podopieczni Stelio DeRocco mają już za sobą dwa sparingi z Aluronem Virtu Warta Zawiercie. W obu spotkaniach lepsi okazali się gracze beniaminka PlusLigi (1:3 w Zawierciu i 0:4 w Sosnowcu).

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here