Siatkarze MKS-u Będzin rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Pierwszy trening Zagłębiacy odbyli w siłowni.

Na początku sierpnia siatkarze zagłębiowskiego klubu zaczęli zjeżdżać do Będzina. Jako jeden z pierwszych w Zagłębiu Dąbrowskim pojawił się Bartłomiej Grzechnik.

– Pierwszy trening to coś na co się czeka. Podobnie jest z pierwszym meczem – powiedział Bartłomiej Grzechnik, nowy środkowy MKS Będzin.

Zanim będzinianie zainaugurowali przygotowania, w sobotę (5 sierpnia) przeszli badania kontrolne. Wzięli także udział w sesji zdjęciowej, która odbyła się na malowniczym wzgórzu zamkowym w Będzinie.

– Jeszcze w trakcie urlopów zawodnicy pracowali indywidualnie nad motoryką, ponadto zaglądali do siłowni, biegali i jeździli na rowerach – przekazał Łukasz Dytko, rzecznik prasowy będzińskiego MKS-u.

Pierwszy trening siatkarze MKS-u Będzin odbyli, pod okiem asystentów trenera, w poniedziałek 7 sierpnia. Rano zawodnicy spotkali się na siłowni, natomiast po południu trenowali w hali w Sosnowcu, gdzie grają swoje ligowe pojedynki. Na zajęciach zabrakło Rafaela Araujo i Jonaha Seifa, którzy trenują z reprezentacjami swoich krajów, a także trenera Stelio DeRocco, który wraca do Polski w środę.

Przypomnijmy, że skład MKS-u nie przeszedł wielkiej rewolucji. Z klubem pożegnało się kilku zawodników – Krzysztof Rejno (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle), Kyle Russell (Berlin Recycling Volleys), Paweł Stysiał (SK Posojilnica Aich/Dob), Nathan Roberts, Mateusz Piotrowski, a także statystyk Mateusz Musiał (Cuprum Lubin). Do zespołu dołączyło za to czterech nowych zawodników – Matej Kök, Szymon Gregorowicz, Rafał Faryna i Bartłomiej Grzechnik. Nowym statystykiem drużyny został Maciej Etgens.

Prawdopodobnie 23 sierpnia będzińscy siatkarze zagrają pierwszy sparing. Podopieczni Stelio DeRocco zmierzą się z beniaminkiem PlusLigi, zawodnikami Aluronu Virtu Warty Zawiercie.

Kadra MKS-u Będzin na sezon 2017/2018:

Rozgrywający: Jonah Seif (USA), Łukasz Kozub
Atakujący: Rafał Faryna, Rafael Araujo (Brazylia)
Przyjmujący: Marcin Waliński, Zlatan Yordanov (Bułgaria), Matej Kök (Słowenia), Jakub Peszko
Środkowi: Mateusz Przybyła, Dawid Woch, Artur Ratajczak, Bartłomiej Grzechnik, Mateusz Kowalski
Libero: Michał Potera, Szymon Gregorowicz

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here