W meczu 23. kolejki PlusLigi siatkarze MKS-u Będzin po zaciętym widowisku ulegli na wyjeździe ekipie Cuprum Lubin 2:3.

W pierwszym secie praktycznie do samego końca trwała zacięta walka o każdy punkt. Żadna z drużyn nie potrafiła uzyskać znaczącej przewagi. Dopiero w końcówce gospodarze wypunktowali MKS i wygrali 28:26.

W drugiej partii role się odwróciły. Tym razem warunki gry dyktowali siatkarze z Będzina (15:0). Miejscowi co prawda próbowali atakować, jednak będzinianie popełniali mniej błędów, poprawili się w ofensywie i wygrali dp 21.

W kolejnym secie początkowo przeważali miejscowi, ale z czasem inicjatywę przejął zespół trenera Jakuba Bednaruka. Końcówka znów była wyrównana, ale zakończyła się na korzyść Zagłębiaków (25:23).

Czwarta odsłona należała do gospodarzy. Zmiana na pozycji atakującego pozytywnie wpłynęła na grę Cuprum. Miejscowi w miarę łatwo wypunktowali zespół z Będzina doprowadzając do tie-breaku (25:17).

Trener MKS-u Będzin Jakub Bednaruk – fot. Wojtek Borkowski/FOTOBORKOWSCY

W nim wyrównana walka trwałą do stanu 4:4. Później zaczęła zarysowywać się przewaga gospodarzy, którzy przy zmianie stron wygrywali 8:5. Z każdą kolejną akcją rosła przewaga Cuprum (10:6, 13:7), a będzinianie nie mieli już argumentów, żeby zmienić obraz gry (15:8). Mecz zakończył się podziałem punktów, a najlepszym zawodnikiem meczu został wybrany libero lubińskiego klubu, Jędrzej Gruszczyński.

– Nie wiem do końca, co się stało po trzecim secie. Dobrze sobie radzimy, a w czwartym secie więcej punktów oddajemy, niż Cuprum zdobywa. Nie wiem dlaczego tak się stało. W tie-breaku było podobnie – powiedział po meczu trener Jakub Bednaruk. – Musimy zrobić krok w tył i zająć się podstawami Nie wyglądamy teraz tak dobrze, jak wyglądaliśmy w styczniu czy lutym. Musimy trochę popracować na treningach – dodał.

Porażka MKS-u oznacza, że drużyna z Będzina praktycznie pogrzebała swoje szanse na awans do play-off. Zagłębiacy utrzymali jednak 11. miejsce w tabeli.

W następnej kolejce ekipa Jakuba Bednaruka zagra w Sosnowcu ze Ślepskiem Malow Suwałki (16 marca). Wiele wskazuje na to, że mecz będzie rozegrany bez udziału publiczności, ze względu na zagrożenie epidemiologiczne koronawirusem.

Cuprum Lubin – MKS Będzin 3:2 (28:26, 21:25, 23:25, 25:17, 15:8)

Cuprum: Tavares, Ziobrowski, Smoliński, Sacharewicz, Maruszczyk, Dvoranen, Gruszczyński (libero) oraz Gorzkiewicz, Lipiński, Domagała. Trener: Marcelo Fronckowiak.

MKS: Pająk, Faryna, Gunia, Ratajczak, Sobański, Sossenheimer, Potera (libero) oraz Buczek, Dryja, Fornal. Trener: Jakub Bednaruk.

MVP: Jędrzej Gruszczyński (Cuprum).

Sędziowali: Agnieszka Michlic, Grzegorz Skowroński. Widzów: 500.