W meczu 19. kolejki rozgrywek Plus Ligi MKS Będzin postraszył Czarnych Radom i mógł pokusić się o jeden punkt. Miejscowi nie wystraszyli się jednak i wygrali 3:1.

Podopieczni Stelio DeRocco nie najlepiej weszli w spotkanie, dopiero w dwóch ostatnich setach przebudzili się i pokazali z jak najlepszej strony. Niestety było już za późno i do Zagłębia wrócili bez punktów.

W pierwszej odsłonie radomianie szybko odskoczyli na kilka punktów (11:6). Ekipa z królewskiego miasta zdołała jednak odrobić i zbliżyć się do rywala (12:11). Gospodarze nie załamali się i przejęli inicjatywę. Efektowna gra zaprocentowała ich zwycięstwem 25:22.

Drugi set bezapelacyjnie należał do drużyny z Mazowsza. Siatkarze Cerradu wykorzystali błędy w ataku MKS-u i zdominowali przeciwników wygrywając do 18.

W trzecim secie role odwróciły się. Gracze z Będzina odrobili straty i radzili sobie coraz lepiej. Sygnał do ataku dał Zlatan Yordanov, który z pomocą kolegów pozostawił przeciwników wyraźnie w tyle (12:9, 16:11, 18:13). Rywale popełnili za dużo błędów indywidualnych, co wykorzystali będzinianie, którzy poszli za ciosem i wygrali do 22.

Ostatnia partia była bardzo wyrównana i dynamiczna. Obie drużyny prezentowały dobry poziom i nie popełniały błędów. Mimo zaciętej walki gości, więcej zimnej krwi zachowali gospodarze, którzy kończyli ważne akcje i zgarnęli komplet punktów (25:23).

Najskuteczniejszym zawodnikiem MKS-u był Zlatan Yordanov (18 punktów). Najwięcej oczek dla rywali zdobył Bartłomiej Bołądź (19), jednak to nie on a Michał Kędzierski otrzymał statuetkę MVP.

Po 19. kolejkach siatkarze KS-u plasują się na jedenastym miejscu. W następnej kolejce do Sosnowca przyjedzie Cuprum Lubin. Mecz zostanie rozegrany 27 stycznia o godz. 18.00 i pokaże go Polsat Sport.