W lipcu ośrodek Wake Zone Stawiki w Sosnowcu będzie areną Mistrzostw Europy i Afryki. Przez trzy dni toczyć się będzie rywalizacja wśród kobiet i mężczyzn o medale w wakeboardzie, wakeskacie i „Seated”.

Mistrzostwa wystartują 25 lipca. Przez trzy dni, zarówno kobiety, jak i mężczyźni walczyć będą o medale w wakeboardzie, wakeskacie, a także w odmianie wakeboardu dla osób niepełnosprawnych, czyli „Seated”.

– Wake Zone Stawiki w Sosnowcu to znakomity obiekt. Jego infrastruktura z pewnością pozwoli na przeprowadzenie tej imprezy na najwyższym światowym poziomie – mówi Wiesław Kurnik, wiceprezes Polskiego Związku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego. – Do Mistrzostw Europy i Afryki przygotowujemy się z ogromną starannością. Mamy doświadczenie w organizacji takich zawodów i jestem przekonany, że przedstawiciele kilkunastu narodowych reprezentacji wyjadą z Sosnowca ze znakomitymi wspomnieniami – dodaje.

Założony kilka lat temu przez członków kadry Polski w narciarstwie wodnym, sosnowiecki ośrodek Wake Zone Stawiki przyciąga coraz więcej osób, m.in. za sprawą jedynego w regionie kompleks wyciągów do wakeboardu i nart wodnych, a także aquatoru, czyli wielkiego toru przeszkód.

– Włożyliśmy wiele pracy, by Stawiki znów przyciągały mieszkańców całego regionu. Zainwestowaliśmy kilka milionów złotych ale nie spodziewaliśmy się, że ta przestrzeń będzie robiła taką furorę. Dopełnieniem wszystkich zmian jest wyciąg wakebordowy na samym akwenie. Cała grupa osób związanych z klubem Wake Zone Stawiki to bardzo fajni ludzie, otwarci na współpracę z miastem, która układa się bardzo dobrze – tłumaczy Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Lipcowe mistrzostwa to także świetna okazja do promocji miasta i całego regionu na arenie międzynarodowej. Dlatego intensywne przygotowania już trwają, tak aby trzydniowe zmagania odbywały się na najwyższym poziomie.

– Zdobyte przez lata doświadczenia chcemy właściwie wykorzystać i dołożymy wszelkich starań, aby Mistrzostwa Europy i Afryki 2019 były zawodami, które na długo pozostaną w pamięci wszystkich zawodników, trenerów i widzów. Mamy nadzieję, że startującym przypadnie do gustu nasz wakepark i w przyszłości chętnie będą go odwiedzać – podkreśla Dawid Kazek, założyciel Wake Zone Stawiki.

Skomentuj przez Facebook

1 KOMENTARZ

  1. To może tą obiecaną kładkę dałoby się przerzucić na wysokości knajpy? Parking akurat na wysokości. Leniwce nie rojeżdżali by ludzi.
    Knajpa się rozbudowuje cały czas, zajęła już ścieżkę nad wodą – czyli stać ich na mostek…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here