W najbliższą sobotę, 14 kwietnia, odbędą się Mistrzostwa Czeladzi FIFA 18. To już druga edycja e-sportowej imprezy w tym mieście.

Mieszkańcy Zagłębia i nie tylko pokochali wirtualne zawody. Od kilku lat e-sport cieszy się w naszym kraju coraz większą popularnością. Świadczyć może o tym m.in. Intel Extreme Masters, który co roku przyciąga do Katowic tłumy z różnych części świata.

Swoje wirtualne mistrzostwa mamy także w Zagłębiu, a dokładnie w Czeladzi. Już w tę sobotę w hali MOSiR odbędą się Mistrzostwa Czeladzi FIFA 18.

– Wyszliśmy naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, którzy zaproponowali zorganizowanie e-sportowej imprezy. Dużym zainteresowaniem wśród osób w każdym wieku cieszy się FIFA i dlatego wybraliśmy tę właśnie grę – wyjaśnia Mateusz Cichoń, jeden z organizatorów turnieju.

Jak podkreślają organizatorzy, frekwencja przerosła ich oczekiwania. – Zgłosiło się już blisko 300 osób nie tylko ze Śląska i Zagłębia, ale także z Warszawy, Łodzi, Kielc czy Krakowa. Niestety liczba miejsc jest ograniczona i decyduje kolejność zgłoszeń. Gdyby nie to, to chętnych byłoby znacznie więcej – mówi Mateusz Cichoń.

W turnieju udział może wziąć praktycznie każdy, bez względu na umiejętności i wiek. – W zawodach biorą udział m.in. zawodnicy, którzy na co dzień reprezentują kluby piłkarskie w e-sporcie. Dzięki temu dochodzi do ciekawych konfrontacji mistrzów z amatorami – podkreślają organizatorzy.

Jaki przewidziano system grania? – Imprezę zaczynamy meczami w grupach, z których do dalszych rozgrywek awansują gracze zajmujący pierwsze i drugie miejsce. Finalnie zostaje najlepsza dziesiątka, która gra w systemie grupowym – wyjaśnia Mateusz Cichoń.

Dla najlepszych graczy przewidziano atrakcyjne nagrody. Do zgarnięcia są m.in. puchary, piłki, pufy, piłki oraz gadżety. Zdobywca pierwszego miejsca otrzyma konsolę PS4 PRO, laureat drugiego miejsca głośnik bezprzewodowy JBL Charge 3+. Nagrodą za trzecie miejsce będą słuchawki Playstadion 4, zaś za czwarte – kontroler SONY DualShock.

Początek imprezy o godz. 10.00. Patronem medialnym wydarzenia jest Tygodnik Twoje Zagłębie.

Skomentuj przez Facebook

1 KOMENTARZ

  1. […] Swoje wirtualne mistrzostwa mamy także w Zagłębiu, a dokładnie w Czeladzi. W sobotę, 14 kwietnia, w hali MOSiR odbyły się Mistrzostwa Czeladzi FIFA 18. – Wyszliśmy naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, którzy zaproponowali zorganizowanie e-sportowej imprezy. Dużym zainteresowaniem wśród osób w każdym wieku cieszy się FIFA i dlatego wybraliśmy tę właśnie grę – wyjaśnia Mateusz Cichoń, jeden z organizatorów turnieju. […]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here