Jaworznicki Szpital Wielospecjalistyczny otrzyma z budżetu miasta milion złotych. To decyzja prezydenta Pawła Silberta podyktowana bieżącą sytuacją.

Do jaworznickiego szpitala trafią pieniądze, które placówka będzie mogła wydać na najpotrzebniejsze obecnie środki ochronne oraz – w przypadku zagrożenia – na sprzęt ratujący zdrowie i życie pacjentów.

– Systematycznie dofinansowujemy i zaopatrujemy nasz szpital w niezbędny sprzęt i środki ochronne, planując wydatki z zależności od bieżących potrzeb placówki. Obecna sytuacja wymaga natychmiastowych pozaplanowych działań i dodatkowych pieniędzy. By skutecznie wyposażyć szpital w ratującą życie aparaturę oraz właściwie zabezpieczyć personel medyczny, zdecydowałem o przekazaniu z miejskiego budżetu kwoty w wysokości miliona złotych – mówi Paweł Silbert, prezydent Jaworzna.

Za przekazane środki szpital ma zamiar zakupić m.in. respiratory, kardiomonitory, sterylizator i myjnię-dezynfektor, a także kombinezony, odzież jednorazową i operacyjną, osłony na buty, termometry, płyny dezynfekcyjne, maseczki chirurgiczne, gogle, czepki barierowe i rękawiczki nitrylowe.

– Skuteczne leczenie to przede wszystkim bezpieczeństwo osób na pierwszej linii walki z epidemią. Walka ta wymaga wyjątkowych środków i skutecznych narzędzi w bardzo dużych ilościach, dlatego te pieniądze to dla nas realna wsparcie – podkreśla Gabriela Buczkowska, dyrektor szpitala. – Otrzymają ją lekarze, ratownicy medyczni, pielęgniarki, cały nasz personel szpitalny – dodaje.

Decyzję prezydenta musi poprzeć jeszcze Rada Miejska w Jaworznie, która powinna obradować w kwietniu.

Skomentuj przez Facebook

2 KOMENTARZE

  1. Milion od miasta Jaworzna… brawo, warte pochwały bo np. Prezydent Sosnowca ostatnio zajmuje się raczej polityką i nieorganizowaniem wyborów a sosnowiecka diecezja, w zachwycającym geście, kupiła „drugie” śniadania dla szpitala i darowała 44 tysiące na aparaturę… złośliwi mówią że to jednak trochę mniej niż Owsiak.
    Boję się tylko o płynność finansową diecezji przy tak hojnym darze biskupa – ale z drugiej strony podobno rządowa tarcza antykryzysowa zwolniła Kościół z podatków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here