Ulubione święto wszystkich dzieci zbliża się wielkimi krokami. Z tej okazji włodarze zagłębiowskich miast przygotowali dla najmłodszych wiele ciekawych atrakcji. Dobra zabawa gwarantowana!

6 grudnia będzińską bawialnię odwiedzi Święty Mikołaj, który będzie rozdawał prezenty. W programie przewidziano konkursy, zabawy z animatorami i słodkości dla każdego! Tego dnia, na basenie OSiR, odbędą się Mikołajkowe Zawody Pływackie dla uczniów będzińskich szkół podstawowych. Start o godz. 9.00.

A to nie koniec atrakcji dla najmłodszych mieszkańców miasta. W sobotę, 9 grudnia w parku na Dolnej Syberce odbędą się VII Będzińskie Mikołajki, których motywem przewodnim będzie Kraina Lodu. Dzieci będą mogły spędzić czas ze swoimi ulubionymi postaciami z bajki: Elzą, Anną oraz uroczym bałwankiem Olafem oraz otrzymać słodki upominek.

W Czeladzi również nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych? Jakich? To pozostaje niespodzianką. Wiadomo jedynie, że wizycie świętego z Laponii towarzyszyć będzie otwarcie Grodziska Zabaw, które ma nawiązywać do historii miasta oraz zachęcać mieszkańców do spędzania wolnego czasu z całymi rodzinami.

Niezwykłą okazję, by spotkać świętego, najmłodsi mieszkańcy Dąbrowy Górniczej będą mieli 6 grudnia. Wówczas będzie on wręczał prezenty grzecznym dzieciom przy ulicy 3 Maja, w godz. 16-18:30. Ponadto, będą oni mogli stworzyć dekoracje świąteczne w Fabryce Ozdób Choinkowych oraz zrobić sobie zdjęcie w fotobudce.

Wcześniej, bo 3 grudnia w hali „Centrum” odbędzie się akcja charytatywna Graj i pomagaj, a następnie 5 grudnia XVIII Paraspartakiada Śląska i Zagłębia dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej. Atrakcji nie zabraknie także w Miejskiej Bibliotece Publicznej, gdzie 6 grudnia odbędzie się coroczna mikołajkowa impreza dla dzieci oraz w Pałacu Kultury Zagłębia, gdzie o godz. 15:00 rozpoczną się Śnieżynkowe Mikołajki, podczas których, poza spotkaniem z Mikołajem, na najmłodszych czekać będą warsztaty piernikowe.

Mieszkańców Sosnowca wyjątkowy gość z Laponii odwiedzi 8 grudnia. Wraz ze swoimi pomocnikami zadba o świąteczną atmosferę w Manufakturze Świętego Mikołaja znajdującej się w sosnowieckim magistracie. Dla najmłodszych, podobnie jak w ubiegłym roku, przygotowano wiele atrakcji do wyboru. Nie zabraknie świątecznej poczty i słodkich upominków.

Tego samego dnia, w Miejskim Domu Kultury „Kazimierz” odbędzie się XIII Mikołajkowo-Barbórkowy Turniej Szachowy „Od Przedszkola … Do Nestora”. Start o godz. 10:00. Emocji nie zabraknie!

Gdzie, Twoim zdaniem, najlepiej zamieszkać w Zagłębiu Dąbrowskim?

View Results

Ładowanie ... Ładowanie ...

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here