Mieszkańcy dzielnicy Piaski w Czeladzi nie mogą pić wody z kranu. Bezwzględny zakaz obowiązuje do odwołania. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Dąbrowie Górniczej uznał, że woda nie nadaje się do spożycia nawet po przegotowaniu.

W środę, 27 września w przepompowni, która zaopatruje dzielnicę Piaski, wykryto groźne bakterie. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny poinformował, że nawet po przegotowaniu woda z kranu nie nadaje się do spożycia.

– Komunikat dotyczy części dzielnicy Piaski. Woda z kranu nie nadaje się do picia, przygotowywania zimnych napojów i potraw, mycia owoców i warzyw, wytwarzania lodu, mycia naczyń kuchennych i sztućców. Nadaje się wyłącznie do celów sanitarnych – mówi Bogusław Nowak z PPIS w Dąbrowie Górniczej.

Kiedy mieszkańcy znów będą mogli korzystać z „kranówki”?

– Po uzyskaniu kolejnych dwóch wyników badań, potwierdzających spełnienie wszystkich wymagań mikrobiologicznych określonych w rozporządzeniu Ministra Zdrowia w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi. Pierwsza z tych prób zostanie pobrana o godzinie 19:00 – dodaje Nowak.

Punkty pobory wody pitnej, jak poinformował Zakład Inżynierii Komunalnej, mają zostać zlokalizowane: w okolicach sklepu Netto, skrzyżowanie ul. Nowopogońskiej z ul Lwowską (18:00- 18:30), róg ul. Zwycięstwa i ul. Kościuszki (18:30 – 19:00), ul. Mickiewicza i ul. Sikorskiego ( godz. 19:00 – 19:30), parking na os. Poniatowskiego 1-3 (18:30-19:00), kościół na ul. Kościuszki (19:00- 19:30), osiedle Dziekana, sklep Max, Poczta Polska (19:30-20:00), osiedle Dziekana nr 1 parking przy ul. Orzeszkowej (19:00- 19:30), ul. Betonowa (18:30- 19:00), skrzyżowanie ul. Norwida z ul. Robotniczą (18:00- 18:30).

Co sądzisz o likwidacji „gabinetów politycznych” w samorządach?

View Results

Ładowanie ... Ładowanie ...

Skomentuj przez Facebook

12 KOMENTARZE

 1. Najpierw problem z wodą był w Będzinie, teraz w Czeladzi… Coś kiepsko funkcjonuje nasze zaopatrzenie w wodę. Wystarczyło trochę więcej deszczu i już katastrofa.

 2. Autorka artykułu,pani Anna Rykulska napisała,że sama zaopatruje Piaski w wodę. Cytuję: „(…)która zaopatruję dzielnicę Piaski(…)”. Ciekawe… Powinna najpierw zaopatrzyć się w słownik języka polskiego. Niestety obecnie wielu ludzi zabiera się za pisanie blogów,artykułów itp. nie mając pojęcia o pisaniu i języku polskim.

  • Gratulacje mistrzu języka polskiego. Nie zapominaj, że po przecinku należy potem zostawić odstęp i będzie już wszystko dobrze w Twoich wypowiedziach.

   • Nie jestem mistrzem języka polskiego,tylko zwykłym filologiem i nie przechwalam się. Trzeba po prostu umieć przyznawać się do swoich błędów. Natomiast Ty, w swojej wypowiedzi, zapomniałeś o bardzo ważnej różnicy: ja nie piszę artykułów i nie biorę za to wynagrodzenia. Autor tekstu, podejmując się tego zadania (zwłaszcza za pieniądze), zobowiązany jest do napisania go w sposób poprawny i przyjęcia krytyki,jeśli jest słuszna. A tak na marginesie (skoro się już czepiasz) – spacja zaliczana jest do literówki, natomiast specjalne przyciskanie „alt” – nie.

   • A jeszcze Ci coś powiem, mistrzu. Jeśli nikt nie zwróci na błędy uwagi, wtedy te błędy będą wszyscy powielać,tak,jak to się dzieje w dzisiejszych czasach. Jako czytelnik mam dość setek błędów w internecie,ofertach,ogłoszeniach,artykułach itd. To jest pokazanie braku kompetencji i jednocześnie brak szacunku do czytelnika.

    • hahahhaha a cóż to za filolog który spacji nie robi! Jak masz tak duzo wolnego czasu to zajmij sie czyms bardziej pozytecznym, niż takie wywody. A tak na marginesie „lakrits4 lakrits4” to twoje nazwisko? Zal mi takich ludzi jak ty „filologu”

     • Mnie żal Ciebie. Z Twoich komentarzy w sieci widać,ze jesteś niezadowolony z życia. Popatrz więc na siebie. Twoje wypowiedzi prezentują zerowy poziom kulturalny i intelektualny,więc nie będę prowadzić takich płytkich rozmów. Bywaj.

  • Tak się składa że Pani Redaktor była jedyną osobą która wyciągneła do mnie pomocną dłoń, kiedy byłam w ciężkiej sytuacji. Nie radze oceniać tak pochopnie innych ludzi, to strasznie plytkie i niepoważne.

 3. Żelowany goguś nie lubi żeby go utożsamiać z porażkami dlatego tak długo zwlekał z info o skażeniu wody. On lubi śnieżynki wyświetlać na ścianie i fotografować się przy fontannie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here