W najbliższych dniach mogą wystąpić okresowe problemy z dostawą ciepła w Sosnowcu i Będzinie. Usterki spowodowane są niedawnym pożarem w Elektrowni Łagisza w Będzinie.

Okresowe zakłócenia polegające na obniżeniu przepływu i temperatury nośnika w dostawie ciepła obejmą dzielnicę Klimontów w Sosnowcu oraz osiedle Syberka i Ksawera w Będzinie. Sytuacja ta jest ściśle związana z bardzo niskimi temperaturami zewnętrznymi i ograniczeniami w pracy źródła – Elektrowni Łagisza.

W wyniku pożaru, do jakiego doszło 6 stycznia w Łagiszy, uszkodzeniu uległ system podawania węgla do kotłów bloków ciepłowniczych. Niezwłocznie został uruchomiony alternatywny sposób podawania paliwa. Jego wydajność pozwala na pracę jednego bloku, co powoduje ograniczenia możliwej do osiągnięcia mocy wytwórczej. Na terenie elektrowni prowadzone są intensywne prace w celu jak najszybszego przywrócenia standardowej pracy bloków. Stale prowadzone są także działania, których celem jest utrzymanie produkcji ciepła na jak najwyższym poziomie.

– W celu zapewnienia ciągłości dostaw oraz odpowiedniej temperatury w mieszkaniach, uruchomiliśmy dodatkowe źródła zasilania. Jednocześnie nasze służby serwisowe pracują we wzmocnionym składzie. Stale prowadzimy prace regulacyjno-serwisowe, aby zapewnić mieszkańcom odpowiedni komfort cieplny. Dodatkowo prowadzimy wzmożony monitoring obiektów użyteczności publicznej (szpitale, szkoły, przedszkola) w Sosnowcu i Będzinie. – informuje biuro prasowe Tauron Polska Energia. – W przypadku stwierdzenia niedogrzania, na wniosek zarządcy budynku, po odpowiedniej weryfikacji, zostanie udzielona naszym odbiorcom bonifikata, zgodnie z zasadami obowiązującymi w prawie energetycznym – dodają.

Dostawy do pozostałych odbiorców realizowane są bez zakłóceń.

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here