W najbliższym czasie, Dąbrowskie Wodociągi planują wymianę rurociągów, armatury i czyszczenie sieci. Prace mogą spowodować okresowe wyłączenie dostaw wody dla mieszkańców kilku ulic dębowego miasta.

Jak zapowiadają pracownicy Dąbrowskich Wodociągów, ze względu na planowane prace, w dzielnicy Błędów i Stara Dąbrowa mogą występować okresowe, zazwyczaj kilkugodzinne, wyłączenie dostaw wody na części ulic.

– Prace na sieci wodociągowej prowadzone są w taki sposób, aby były jak najmniej uciążliwe dla mieszkańców. W związku z tym zazwyczaj prowadzone są w godzinach, w których większość mieszkańców jest w pracy, a zazwyczaj kilkugodzinne przerwy w dostawach wody są mniej odczuwalne. Staramy się też intensyfikować prace w okresie letnim, kiedy część mieszkańców wyjeżdża na urlopy, a szkoły mają przerwy wakacyjne. Każdorazowo o pracach dotyczących sieci, mieszkańcy będą informowani z kilkudniowym wyprzedzeniem – mówi Michał Raszka, rzecznik prasowy Dąbrowskich Wodociągów.

Kompleksowy program czyszczenia sieci wodociągowej będzie prowadzony w dzielnicy Błędów i obejmie ulice: Sztorcową, Górki, Jesionową, Żołnierską, Zagórze, Strumień, Kuźnice Błędowską, Pustynną, Dąbrówki i Sołtysówki. Czyszczenie sieci w dzielnicy Błędów powinno zostać zakończone do sierpnia.

Do końca sierpnia wodociągi będą prowadzić także odcinkowe wymiany rurociągów na ul. Morcinka i w rejonie ul. Topolowej przy Łęknicach. Na ul. Jodłowej, znajdującej się przy granicy ze Sławkowem prace, polegające na odcinkowej wymianie rurociągu na długości 40 – 50 metrów, zakończą się do końca lipca.

Natomiast na ul. Morcinka mocno wyeksploatowaną sieć zastąpi nowy rurociąg na odcinku od Alei Zagłębia do nowego osiedla zamkniętego (około 200 metrów). W tym przypadku prace rozpoczną się na przełomie lipca/sierpnia.

W sierpniu zaplanowano także rozpoczęcie wymiany około 80 metrów wodociągu w rejonie ul. Topolowej.

– Prowadzimy także kompleksowy program wymiany armatury wodociągowej, której celem jest utrzymanie ciągłości dostaw wody i obniżenie liczby awarii. W związku z tym w drugiej połowie roku w dzielnicy Stara Dąbrowa może występować okresowe (zazwyczaj kilkugodzinne) wyłączenie dostaw wody na części ulic – informuje Raszka.

Prace w dzielnicy Stara Dąbrowa będą prowadzone na skrzyżowaniu ulic: Piwowara – Rejtana, Wolska – Ziemna, Szkolna – Kondratowicza, Jaworowa – Starościńska, Czapińskiego – Legionów Polskich, Legionów Polskich – Kondratowicza, Hutnika – Cicha, Barbary – Rejtana i Jaworowa – Czapińskiego.

 

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here