Na przygodach tego przyjaznego misia z przyklapniętym uszkiem, wychowały się pokolenia. Teraz został patronem Przedszkola Miejskiego nr 1 w Porębie.

„(…) jest postacią ponadczasową. Wychowało się na nim kilka pokoleń, tak więc jest bliski babciom, rodzicom oraz dzieciom. Dzięki swoim przygodom miś pomaga wprowadzać dzieci w świat otaczającej przyrody, świat społeczny, uczy współdziałania w grupie, rozwiązywania dziecięcych problemów, rozbudza w dzieciach ciekawość świata” – w liście do władz gminy napisała dyrekcja i Rada Rodziców Przedszkola Miejskiego Nr 1 w Porębie z propozycją nazwy dla placówki.

Miś Uszatek, przyjazny bohater serii przygód animowanych, które Telewizja Polska emitowała w latach 1975 -1986, zainspirowały przedstawicieli przedszkola do nazwania placówki jego imieniem. Zgodnie z ich prośbą, radni przychylili się do ich prośby, za sprawą uchwały, którą przegłosowano na ostatniej przedświątecznej sesji.

Dyrektor placówki Marzena Orzoł, w piśmie do władz Poręby podkreśla, że w dzisiejszej rzeczywistości, w której media proponują najmłodszym bajki pełne agresji, walki czy przemocy, Miś Uszatek jawi się jako wyjątkowy przyjaciel przedszkolaków. Jego przygody bawią, uczą, ale też odnoszą się do wartości i staropolskich dobrych zwyczajów.

Foto: Miś Uszatek materiały TVP

Skomentuj przez Facebook

2 KOMENTARZE

  1. A czy ta nazwa została uzgodniona z IPN ?
    Przecież to postać z komunistycznej, enerdowskiej kreskówki, którą indoktrynowano kiedyś nasze dzieci komunistyczną propagandą – warto zawczasu ustalić kto lansował akurat takiego patrona – nasze współczesne dzieci dobrej zmiany i epoki pińcet plus – nie mogły znać tej bajki…. więc komu na tym zależało? Przedszkole powinno być pod wezwaniem Zenka Martniuka!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here