Miejska Biblioteka Publiczna w Dąbrowie Górniczej to nie tylko miejsce, gdzie gromadzi się, opracowuje i udostępnia zbiory książek, to również miejsce ciekawych spotkań kulturalnych.

Biblioteka w dębowym mieście szczyci się wieloma interesującymi warsztatami, spotkaniami autorskimi, zajęciami plastycznymi i wieloma innymi atrakcjami, spośród których każdy znajdzie coś dla siebie. Najlepszym tego przykładem był odbywający się przez cały październik dąbrowski Festiwal Kultury ZagłębieWood.

Przez cały miesiąc mieszkańcy Dąbrowy Górniczej i okolic mogli przebierać wśród szerokiego wachlarza koncertów, spektakli, spotkań autorskich, wystaw i projekcji filmowych. Dąbrowska książnica gościła w swoich progach aż ośmiu znamienitych gości: Danutę Grechutę, Janinę Ochojską, Filipa Springera, Artura Górskiego, Filipa Łobodzińskiego, Łukasza Orbitowskiego, Sebastiana Riedla, a także Agatę Passent.

Wśród zaproszonych gości znalazł się także Filip Łobodziński – dziennikarz, tłumacz, muzyk Zespołu Reprezentacyjnego, filmowy Duduś z „Podróży za jeden uśmiech”, prowadzący (wspólnie z Agatą Passent) program „Xięgarnia”. Filip Łobodziński to także absolutny pasjonat literatury iberystycznej ale także wielki fan Boba Dylana. W ramach tego jest autorem projektu muzyczno – literackiego Dylan.pl.

O tym wszystkim i wielu innych rzeczach opowiadał na spotkaniu z mieszkańcami Zagłębia. Podczas rozmowy okazało się również, że jest on człowiekiem o gołębim sercu, któremu nie są obojętne losy bezdomnych zwierząt.

Wydarzenie odbyło się pod patronatem Tygodnika Twoje Zagłębie.

Kolejnym znakomitym gościem, który odwiedził dąbrowską bibliotekę był Janusz Leon Wiśniewski, znakomity mówca i pisarza, twórca bestsellerowej powieści S@motność w sieci. Był on gościem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dąbrowie Górniczej w ramach Dąbrowskiego Budżetu Partycypacyjnego.

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here