Czerwony trójkąt, a w nim sylwetka kobiety w ciąży – takie właśnie miejsca parkingowe powstały w warszawskiej dzielnicy Ursynów. Pomysł ten spodobał się też jednemu z sosnowieckich radnych.

Sosnowiecki radny Damian Żurawski chce ułatwić życie kobietom w ciąży i proponuje, aby przed urzędem wydzielić specjalne miejsca parkingowe dla przyszłych matek. – Dla wielu kobiet w ciąży dużym problemem jest podejście kilka kilometrów, czy nawet metrów do urzędu. Kłopotem dla ciężarnej jest również zwykłe wyjście z auta na parkingu, jeśli drugi samochód zaparkowany jest zbyt blisko – zauważa Damian Żurawski.

Radny z Zagórza napisał w tej sprawie interpelację. – Podobne miejsce w ostatnim czasie powstało pod urzędem dzielnicy Ursynów, a także powstają na parkingach przy centrach handlowych. Zostały również wyodrębnione w innych miastach przy instytucjach publicznych. Zazwyczaj są to miejsca parkingowe zlokalizowane przy wejściu do danego obiektu – wyjaśnia.

Pomysł radnego spodobał się wielu mieszkankom Sosnowca, które w mediach społecznościowych podzieliły się swoimi doświadczeniami. – Świetny pomysł! Czasami wyjście z samochodu jest wielkim wyzwaniem, a na ciasnym parkingu to już w ogóle wyczyn – pisze pani Marta. – Pamiętam, jak w ciąży musiałam się przeciskać między autami lub szukać innego miejsca – dodaje pani Magdalena.

Koperta dla rodziców z dziećmi - fot. UM Sosnowiec
Koperta dla rodziców z dziećmi – fot. UM Sosnowiec

Przypomnijmy, że przed sosnowieckim magistratem od niemal roku funkcjonuje już zielona „koperta” dla opiekunów z dziećmi. W zamyśle ma ona ułatwić dostęp do urzędu dla rodziców. Mogą oni zaparkować blisko wejścia, a ponadto, z łatwością wyciągnąć dziecko z samochodu bez narażania się na niebezpieczne sytuacje na drodze.

– Jeżeli okaże się, że nie ma już żadnego wolnego miejsca przed urzędem, aby przeznaczyć je na kobiety w ciąży, to czy miejsce wyznaczone dla rodzin z dziećmi, też może pełnić taką funkcję? – pyta w interpelacji radny Żurawski.

Co myślicie o specjalnych miejscach parkingowych dla kobiet w ciąży? To dobry pomysł?

Czy przed urzędami i w centrach handlowych powinny zostać wyznaczone specjalne miejsca parkingowe dla kobiet w ciąży?

View Results

Ładowanie ... Ładowanie ...

Foto: Facebook/Dzielnica Ursynów m.st. Warszawy

Skomentuj przez Facebook

11 KOMENTARZE

 1. Ten radny łapie każdy chwytliwy temat do promocji ale siebie, bo dlaczego takich spraw nie wprowadza normalnie przez komisję gospodarki? Zwykły piarowiec nic więcej.

 2. To jest idiotyzm.Idiotyzm populistyczny. Może jeszcze dwóch niewolników by nosili panią w lektyce po urzędzie. Ciąża to nie choroba, a wizyta w urzędzie to nie praca w sklepie, gdzie trzeba dźwigać towary. Ponadto część spraw można załatwić po prostu online.

 3. A jak pan radny proponuje weryfikować czy parkujące kobieta jest w ciąży? Do czwartego miesiąca ciąża jest niewidoczna panie radny, bo chyba pan o tym nie wie!!!

 4. Ten chłop na swoim fejsie zajmuje się takimi bzdurami, że szok.
  Weź Ty się lepiej do pracy nad swoją dzielnicą, bo roboty jest tam cała masa.
  Przystanki zielone, parkingi, woda dla piesków, naklejki na szyby – to są problemy Twojej dzielnicy????
  No ale tak bywa, kiedy Radnym zostaje dzieciak.

  • To tak jak takie osobniki zostają radnymi, przecież on nie ma pojęcia co ma robić wie tylko kiedy wódz każe głosować. Synek się ciągle kompromituje zresztą jak i jego wódz.

 5. Same negatywne komentarze, a w ankiecie prawie 70% czytelników pomysł jednak popiera. Ech, ta demokracja, nie wygrywają Ci co najgłośniej drą ryja, tylko Ci których jest więcej.

 6. Kiedy pisze się anonimowo można pisać co się chce 😀 Osoby, które zostawił tutaj negatywne komentarze mogły w końcu dać trochę upustu w swoim nudnym i smutnym życiu 🙂

  • Z emotikonem czy bez jest to wyśmiewanie ludzi mających inne zdanie.
   Zapachniało ideologią komunistyczną, której podstawowym filarem była nieomylność i autorytet klasyków (Marksa, Engelsa, Lenina i Stalina). Ich teorie, myśli, słowa stanowiły kręgosłup ideologii. Nie można było ich podważać, czy z nimi dyskutować. Były to swoiste prawdy absolutne. 
   Ja jednak pozostanę rewizjonistą.
   A w temacie to nikt nie zabrania pisać, także anonimowo, tym którzy mają ciekawe i radosne życie.

  • Synek tobie się zdaje że Twoje życie jest takie kolorowe i radosne ale jest inaczej to reszta ma ubaw jak się zwijasz jak w ukropie oby tylko trwać i brać co się da.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here