W kwietniu do murów 60-letniego Pałacu Kultury Zagłębia po raz pierwszy zawita charyzmatyczny wokalista – Michał Szpak. Muzyk wystąpi razem ze swoją siostrą, śpiewaczką operową Marleną Szpak i zespołem Classic Sisters.

Michał Szpak to 27-letni artysta, szerszemu gronu odbiorów pierwszy raz zaprezentował się w programie X Factor w 2011 roku, gdzie zachwycił swoimi możliwościami wokalnymi i doszedł do finału.

W 2013 roku wygrał Festiwal w Zielonej Górze. Od tego czasu dojrzał muzycznie. Wszystko, czego dowiedział się o życiu, o ludziach jak i o sobie samym – rzeczy dobre i złe, radość, smutek – znajdują ujście w piosenkach, które znalazły się na jego albumie „Byle być sobą”. Płyta zawiera dwanaście zróżnicowanych stylistycznie nagrań, które odzwierciedlają zainteresowanie artysty przede wszystkim klimatem muzycznym lat 80-tych i 90-tych, a nawet jego zamiłowanie do muzyki symfonicznej.

W 2016 roku reprezentował Polskę na Konkursie Eurowizji, gdzie zajął 8. miejsce. Rok później zasiadł w fotelu jurora w polskiej edycji programu The Voice, a także wydał nowy singiel „Don’t Poison Your Heart”. Muzyk obecnie ruszył w nową trasę zatytułowaną Classica Tour, podczas której prezentuje swoje najbardziej znane utwory w niezwykłych rockowo-klasycznych aranżacjach oraz niezapomniane duety. Wszystko to w magicznej oprawie wizualnej.

W Dąbrowie Górniczej Szpak zagra 7 kwietnia. Koncert w Pałacu Kultury Zagłębia rozpocznie się o godzinie 20:00.

Skomentuj przez Facebook

8 KOMENTARZE

  1. Zdjęcie pochodzi z koncertu w Będzinie,na którym byłam.To był darmowy plenerowy koncert.Wczoraj byłam w Katowicach na koncercie Michała Szpaka i jego siostry Marleny,bilety do tanich nie należały.Ale powiem krótko koncert warty tej ceny.Możliwości wokalne tego rodzeństwa są zdumiewające.Schowajcie ludzie uprzedzenia do kieszeni i idźcie ich posłuchać.Ja nie mogę nie skorzystać z okazji ,że Michał będzie w naszym regionie i będę też na koncercie w Dąbrowie.

  2. Dąbrowa Górnicza będzie kolejnym koncertem Michała Szpaka.Wczorajszy emocje po Katowicach ciągle we mnie siedzą. Bylo magicznie.

  3. Po koncertach Michała nabiera się innej energii, jest radość i wielkie, podniosłe emocje wynikające z obcowania z piękną, prawdziwą muzyką i charyzmatycznym wokalistą. A Marlenka jest cudna, razem pięknie się uzupełniają i po prostu zabierają słuchaczy do nieba. Muzycznego nieba.

  4. Koncerty Michała Szpaka to wspaniałe spektakle. Jego głos porywa, zarówno w utworach popowych i rockowych jak i klasycznych. Nie ma drugiego takiego artysty, oryginalnego, charyzmatycznego i z głosem który trzeba koniecznie usłyszeć na żywo. Jako bonus Marlena, jego niezwykle utalentowana siostra, której wokalisty zapierają dech. Polecam każdemu

  5. Byłam na dwóch koncertach Michała Szpaka w Katowicach , pierwszy to był koncert plenerowy, a drugi wczoraj Miasto Ogrodów. Było fantastycznie jak i na jednym i drugim.Za chwilę kolejny koncert w Dąbrowie Górniczej naktóry się wybieram.Mam nadzieję że Michał jeszcze nie raz odwiedzi Katowice.

  6. Byłam w Toruniu i w Katowicach i będę w Poznaniu bo Michał Szpak to taki artysta że ciągle go mało . Chciało by się słuchać go bez końca . Cudowny głos i emocje , które długo nie opadają . Trzeba koniecznie być na takim występie na żywo żeby się przekonać . Polecam wszystkim którzy jeszcze nie byli. Cudowne nie zapomniane wrażenia . WARTO !

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here