W piątek, 13 października 2017 roku, w sosnowieckiej Muzie odbędzie się koncert Michała Bajora.

Prawie 45 lat temu Michał Bajor rozpoczął swoja karierę muzyczną występując w konkursie festiwalu w Zielonej Górze, a także jako gość festiwalu w Sopocie. W tamtym czasie jedna z nielicznych wytwórni płytowych wydała pocztówkę dźwiękową z piosenką śpiewaną przez artystę na obu festiwalach.

Natomiast pierwszą płytę Bajora, jako już dorosłego mężczyzny Polskie Nagrania wydały w 1986 roku, w formie winylowej.

Nadchodząca kolekcja „Od Kofty… do Korcza”, stanowi ukoronowanie wieloletniej przygody artysty z muzyką oraz będzie już dwudziestą pozycją na jego liście twórczości.
Skąd zatem wziął się pomysł na tytuł ? – Kofta, bo między innymi od jego pięknych i poetyckich tekstów zaczęło się na poważnie moje śpiewanie; a Korcz, bo tak kapitalnie utrafił w moją muzyczną osobowość, że od dawna nosiłem się z zamiarem nagrania naraz jego muzycznych, dla mnie napisanych perełek – wyjaśnia z Bajor.

13 października Michał Bajor przyjedzie do Sosnowca i zagra koncert w Muzie. Utwory, które będę zaprezentowane przez muzyka, mają dla niego szczególnie sentymentalny charakter. Są to również piosenki za którymi tęsknią fani od lat wyczekujący ich wydania. Nagrane i zaaranżowane na nowo, wzbogacone o jego dojrzałość emocjonalną i artystyczną, z pewnością poruszą uczestników koncertu swą interpretacją, wrażliwością i liryzmem. Ponadto, mogą stanowić uwieńczenie działalności artystycznej Bajora.

Materiał zostanie podzielony na dwie części, które ukażą się nakładem wytwórni Sony Music z półrocznym odstępem. Dla fanów Michała Bajora ten zbiór będzie niewątpliwie wymarzoną i niezastąpioną perłą w całej jego dyskografii. Warto też nadmienić, iż płyta obejmuje czternaście utworów wraz z piętnastym, stanowiącym dodatkowy bonus.

Koncert w sosnowieckiej Muzie rozpocznie się o godnie 19. Bilety w cenie 60 i 40 zł do nabycia są w kasie.

Ze względu na specyficzny i kameralny charakter recitalu, organizatorzy proszą o nieprzyprowadzanie dzieci poniżej wieku szkolnego.

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here