Wigilie dla ubogich i bezdomnych, to dla wielu osób jedyna okazja, aby zasiąść przy wspólnym stole i przełamać się opłatkiem. W Dąbrowie Górniczej takie świąteczne spotkanie odbędzie się w sobotę, 16 grudnia.

Zarząd Miejskiego Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej wspólnie z dąbrowskim urzędem miasta organizuje wigilię dla samotnych, bezdomnych i potrzebujących.

Świąteczne spotkanie odbędzie się 16 grudnia o godz. 13:00 w stołówce „Jedenastce” w Dąbrowie Górniczej. Wigilia w tym roku odbywa się już po raz dwudziesty. Corocznie przy wigilijnym stole zasiada 250 osób, wśród kilkudziesięciu bezdomnych.

– Te nasze świąteczne spotkania są niesamowite. Przy wigilijnym stole siadają zupełnie obcy sobie ludzie, łamią się opłatkiem, śpiewają kolędy i wytwarza się taki rodzinny nastrój. To niepowtarzalne. Przypadkowi ludzie stają się sobie bliscy, a łączy ich samotność – mówi Henryka Cecha, prezes Miejski Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej.

– Święta Bożego Narodzenia to czas, który pragniemy spędzić z najbliższymi. Niestety jest wiele osób pośród nas, które takiej możliwości nie mają. Dlatego organizując taką wspólną miejską wigilię zapraszamy osoby samotne, ubogie, bezdomne. Chcemy, by chociaż przez te kilka godzin poczuły „magię świąt”, oderwały się od swojej trudnej rzeczywistości, miały okazje nie tylko na wspólnie spożywanie potraw wigilijnych, ale i śpiewanie kolęd, zyskały świadomość, że się o nich pamięta – dodaje Zbigniew Podraza, prezydent Dąbrowy Górniczej.

Tradycyjnie, obok wspólnego spożywania potraw wigilijnych, odbywa się wspólne śpiewanie kolęd, muzycznym wsparciem służą: Miejska Orkiestra Dęta i soliści z Klubu Osiedlowego Helikon, Marta Gabryś i Rafał Kozieł.

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here