Od kilku miesięcy w Sosnowcu trwają prace remontowe wielu dróg i ulic, i chociaż wydawać by się mogło, że mieszkańcy powinni się cieszyć z perspektywy wyremontowanych jezdni, męczą ich już wielomiesięczne objazdy, brak miejsc parkingowych i wielki plac budowy.

Od kilku miesięcy trwa kompleksowy remont wielu sosnowieckich ulic, który ma poprawić komfort i bezpieczeństwo kierowców. Jednak przedłużający się remont ulicy 3 Maja, wymuszony remontem ruch wahadłowy przy ulicy Grota-Roweckiego, kolejne ronda powstające w mieście i inne komplikacje drogowe sprawiają, że kierowcy zamiast cieszyć się z zachodzących zmian, narzekają na „wielki plac budowy”, który swoim zasięgiem objął całe miasto.

Początkowo mieszkańcy byli zadowoleni z informacji na temat kolejnych remontów, na które często czekali od lat. Niestety ich organizacja okazała się utrapieniem. – Rozumiem, że remonty wiążą się z pewnymi utrudnieniami, ale odnoszę wrażenie, że nikt nad nimi nie panuje. Kolejne utrudnienia, objazdy, przedłużające się prace sprawiają, że od mieszkańców zamiast słów zachwytu częściej słyszy się słowa krytyki. Czy nie można tego było inaczej zorganizować? – pyta z rozgoryczeniem Marcin, mieszkaniec Sosnowca.

Do tych najbardziej uciążliwych wciąż należy przebudowa głównej arterii, czyli ulicy 3 Maja, ale także trwająca modernizacja ulicy Grota-Roweckiego, gdzie w najbliższych miesiącach powstać mają dwa nowe ronda.

Wkrótce, do trwających już remontów dojdą kolejne, w tym remont części ul. Braci Mieroszewskich i 11 Listopada. Ponadto, w przyszłym roku rozpocznie się przebudowa skrzyżowania DK94, przy Makro. Niestety, mieszkańcy nie mają już złudzeń, że ten remont spowoduje ogromne utrudnienia. – Bez odpowiednio skoordynowanych prac w miejscu tym powstawać będą gigantyczne korki, które wręcz uniemożliwią przejazd w każdą stronę – dodaje Tomek z Sosnowca.

Mieszkańcy apelują do władz miasta o odpowiednie planowanie remontów i objazdów. – Rozpoczęły się remonty kilku czy nawet kilkunastu ulic, ale niestety wszystkich równocześnie. Aby uniknąć paraliżu komunikacyjnego, długich chwil spędzonych w korkach, wizyt u mechanika i nerwów należy wprowadzić odpowiedni harmonogram prac i logiczny schemat – zaznacza Ania, mieszkanka miasta.

Skomentuj przez Facebook

10 KOMENTARZE

  1. Zawsze mnie zastanawia gdzie jest problem. W planowaniu ? – prawie wszystkie inwestycje wykonanie po terminie. W nadzorowaniu ? – po oddaniu inwestycji wychodzą takie kwiatki że głowa mała (casus Armii Krajowej gdzie ma być niby sprawa przeciwko projektantowi !?) . Czy po prostu egzekwowaniu od wykonawcy dobrej, porządnej realizacji, pytanie czy którykolwiek Wykonawca dostał karę umowną za opóźnienie?

  2. Mieszkańcy mają dosyć wszechobecnego partactwa na etapie projektowania, wykonywania i efektu końcowego. A to, ze Chęciński pokazał po raz kolejny mieszkańcom Środkowy palec w tym nie pomaga.

  3. Tylko ul Grota Roweckiego powinna być robiona przynajmniej na 2 zmiany a tam się kompletnie nic nie dzieje w ciągu dnia trudno zobaczyć jakiegokolwiek robotnika

  4. przecież ulica 3-go maja miała być zrobiona do maja 2018 taka zapowiedź była w 2017 roku jak zaczynali remont nie wiem jak była spisana umowa ale kary umowne dla Eurovi powinny być nałożone za takie tempo pracy jak chcieli to robić przez 5 lat to mogli rozbić na odcinki po 500m wtedy by były mniejsze utrudnienia dla mieszkańców…

  5. Najlepszym przykładem niech będzie remont Armii Krajowej! Dziadostwo,partanina….zmarnowane pieniądze ścieżka rowerowa przeprowadzona w jezdni i poza nią, miliony słupków, 100 przejść dla pieszych, węższa droga,i nadal ograniczenie do 40,nie wspominając o jakości asfaltu, studzienki pozapadana po deszczu stoi woda tak jak dawniej, Aaaaaa…i nasza gówna arteria 3maj(cie) mnie bo nie wytrzymam- nikomu nie potrzebny zielony pasek na drodze dwujezdniowej heheh metropolia sosnowiec.POZDRAWIAM administratora miasta w sensie Sołtysa:)

    • Zgadzam się w 100% a debila który wymyślił ten bus pas powinno się powiesić za j..a. Sosnowiec to nie Londyn i ten bus pas na ch.j był komu potrzebny a wręcz przeciwnie

    • Racja. Jak zobaczyłem ul. Armii Krajowej po remoncie, to się załamałem. Wszystko bez sensu. Jak można było nastawiać tyle słupków i w jakim celu?! Droga rowerowa -kpina. Kto zatwierdził taki stan rzeczy? Kto za to wziął pieniądze? Powinni to zerwać i zrobić od nowa!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here