We wtorek, 24 grudnia w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach będzie można wspólnie przełamać się opłatkiem i zjeść wieczerzę podczas Metropolitalnej Wigilii dla Samotnych.

Kilka tysięcy osób będzie mogło wspólnie przełamać się opłatkiem i zjeść wieczerzę podczas Metropolitalnej Wigilii dla Samotnych. Na tę okazję Zarząd Transportu Metropolitalnego uruchomi pięć bezpłatnych linii autobusowych. Wydarzenie odbędzie się 24 grudnia w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

Wigilię dla samotnych organizuje Fundacja Wolne Miejsce pod przewodnictwem Mikołaja Rykowskiego. W tym roku dodatkowym wsparciem służy 18 samorządów i sponsorzy. Wigilia dla samotnych adresowana jest do wszystkich osób – bez względu na status materialny. – Wigilia jest organizowana w Katowicach, ale skierowana do wszystkich mieszkańców metropolii – podkreśla Mikołaj Rykowski, prezes Fundacji Wolne Miejsce.

Na wigilijnym stole nie zabraknie chleba, karpia, kapusty, owoców i słodkości. W tegoroczne wydarzenie włączyło się 300 wolontariuszy, którzy zadbają, aby każdy uczestnik poczuł się dobrze i swobodnie podczas tego wyjątkowego wydarzenia.

Aby ułatwić wszystkim chcącym wspólnie i radośnie spędzić ten świąteczny wieczór, uruchomionych zostanie pięć autobusowych linii specjalnych: S4, S5, S6, S7 i S8. Połączą one katowicki MCK z takimi miastami jak: Gliwice, Zabrze, Ruda Śląska, Świętochłowice, Chorzów, Tarnowskie Góry, Świerklaniec, Piekary Śląskie, Bytom, Dąbrowa Górnicza, Będzin, Wojkowice, Czeladź, Siemianowice Śląskie, Tychy, Mikołów, Sosnowiec i Mysłowice.

Mieszkańcy Zagłębia skorzystać będą mogli z bezpłatnej linii nr S6, która kursować będzie na trasie Dąbrowa Górnicza Centrum – Katowice Strefa Kultury MCK – Dąbrowa Górnicza Centrum (przejazd przez Będzin, Wojkowice, Czeladź) oraz S8, która kursować będzie na trasie Sosnowiec Urząd Miasta – Katowice Strefa Kultury MCK – Sosnowiec Urząd Miasta.

Autobusy będą kursować w godzinach popołudniowych i wieczornych, aby każdy mógł łatwo dotrzeć do Katowic i wrócić do swoich miast. Metropolitalna Wigilia dla Samotnych rozpocznie się o godz. 16 w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach (plac Sławika i Antalla).

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here