Zagłębie Sosnowiec już po raz kolejny uczci pamięć piłkarskiej legendy Włodzimierza Mazura. 14 stycznia odbędzie się XXIII Memoriał Mazura.

Pamięć o wybitnym reprezentancie kraju i byłym zawodniku Zagłębia Sosnowiec nie ginie. 15 stycznia odbędzie się XXIII Memoriał im. Włodzimierza Mazura.

Włodzimierz Mazur. Zawodnik w barwach Zagłębia Sosnowiec rozegrał 289 spotkań, zdobył 80 bramek, wywalczył 2 Puchary Polski. Został królem strzelców ekstraklasy, reprezentował Polskę w meczach międzynarodowych, w tym na Mistrzostwach Świata w Argentynie. Łącznie z orłem na piersi rozegrał 23 mecze i zdobył 3 bramki.

– Zawsze bardzo miło wspominam tego zawodnika. Był to najwybitniejszy piłkarz tego klubu, zresztą nie tylko Zagłębia, gdyż grał również w reprezentacji. Serce mi się kraje, gdy tylko pomyślę, w jak młodym wieku zmarł – wspomina były piłkarz i trener Zagłębia, Józef Gałeczka.

O byłym graczu sosnowieckiego Zagłębia wiedzą także najmłodsi kibice klubu ze Stadionu Ludowego. Od trzech lat jest on bowiem patronem Akademii Zagłębia, w której trenuje blisko pół tysiąca młodych adeptów piłki nożnej.

Włodzimierz Mazur - fot. Zagłębie Sosnowiec
Włodzimierz Mazur – fot. Zagłębie Sosnowiec

W ubiegłym roku przeciwko Zagłębiu grali m.in. Mirosław Smyła, Szymon Gąsiński czy obecny trener sosnowiczan Dariusz Dudek. Triumfatorem turnieju był Śląsk Wrocław.

W tym roku postanowiono zmienić formułę turnieju. Na parkiet popularnej hali przy Żeromskiego wybiegną drużyny z rocznika 2003. Każda z ekipa zagra ze sobą i będzie miała możliwość sprawdzenia swoich sił.

W turnieju, oprócz młodej drużyny Zagłębia Sosnowiec, zagrają także – Legia Warszawa, BKS Bielsko-Biała, Olimpia Elbląg, Piast Gliwice i Beskid Andrychów.

Między meczami nie zabraknie atrakcji dla publiczności. Będzie pokaz piłkarskich sztuczek football freestyle, występy grupy tanecznej, a także spotkanie jakiego jeszcze nie było! Przeciwko siebie staną kibice Zagłębia Sosnowiec i przedstawiciele klubu. Początek imprezy o godz. 9.30. Wejściówki na turniej są darmowe.

XXIII Memoriał Mazura wypada w dzień, w którym już po raz 26. gra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. – W czasie turnieju będzie oczywiście możliwość wrzucenia dowolnej kwoty do puszek dla potrzebujących – podkreślają organizatorzy.

Tak było w zeszłym roku:

Skomentuj przez Facebook

3 KOMENTARZE

  1. Żenada! Czy w tym pomyśle właśnie chodziło o to aby promować dziec (młodzież) i czy o to aby było to święto zagłębiowskiej piłki? Jestem co roku i co rok mówię, że idę ostatni raz ale w tym roku nie pojawię się! Dla mnie sensem przyjścia na Żeroma jest doping, chęć pobawienia się, ostatni raz zabawa była jak przyjechała Olimpia i to była namiastka tego po co szedłem na ten turniej…. hala, głośny doping – zabawa!!! Za taki turniej Mazura – dziękuję!

  2. …tuż przed śmiercią byłem świadkiem w Szpitalu Nr.1 na Zegadłowicza jak W.Mazur wychodząc po schodach – ubrany w adidas „odpalił znajomemu; jeszcze o mnie usłyszysz…- i niewiele dni po tym -usłyszałem; W.Mazur nie żyje…. O „okolicznościach śmierci” miasto „huczało”…..niewielu wie z jakiego powodu W.Mazur zmarł….Pamiętliwi”historycy”,też o tym nie pisali,nie piszą i ….nie będą o tym pisać….?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here