We wtorek, 7 maja maturzyści przystąpili do kolejnego egzaminu. Tym razem absolwenci szkół średnich mierzą się z królową nauk – matematyką.

7 maja to kolejny dzień maturalnych zmagań uczniów z maturą 2018 – tym razem czas na egzamin z matematyki. Pomimo alarmów bombowych w wielu szkołach w Polsce egzaminy odbyły się zgodnie z planem. Na jego rozwiązanie abiturienci mieli 170 minut. Był to egzamin obowiązkowy dla wszystkich maturzystów. Natomiast, 9 maja chętni zmierzą się z poziomem rozszerzonym matury z matematyki.

Egzamin maturalny (poziom podstawowy)stara matura oraz nowa matura

O godz. 14 tego samego dnia odbyła się matura z języka łacińskiego i kultury antycznej.

Pisemna sesja egzaminacyjna potrwa do 23 maja. Natomiast ustna sesja egzaminacyjna zakończy się 25 maja. Aby uzyskać maturę, abiturient musi uzyskać minimum 30 proc. punktów z egzaminów obowiązkowych. Wynik egzaminu z przedmiotu do wyboru nie wpływa na uzyskanie świadectwa maturalnego, służy tylko przy rekrutacji na studia.

Maturzyści na rezultat będą musieli zaczekać do 4 lipca, wówczas podane zostaną wyniki. Sesja poprawkowa zostanie przeprowadzona w sierpniu, dla tych którzy nie zdali egzaminu tylko z jednego przedmiotu w części pisemnej albo ‎w części ustnej. Abiturient, który nie zda więcej niż jednego egzaminu, może poprawiać je dopiero za rok.

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here