W poniedziałek, 7 maja maturzyści przystąpili do kolejnego egzaminu. Tym razem absolwenci szkół średnich mierzą się z królową nauk – matematyką.

7 maja to kolejny dzień maturalnych zmagań uczniów z maturą 2018 – tym razem czas na egzamin z matematyki. Tuż przed egzaminem odwiedziliśmy IV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica w Sosnowcu.

– Nasi uczniowie są doskonale przygotowani. Jeszcze w weekend odbyły się warsztaty, podczas których uczniowie rozwiązywali zadania. Na pewno dobrze sobie poradzą – podkreśla Grzegorz Walotek, dyrektor placówki.

Podobnego zdania są uczniowie. – Przez trzy lata systematycznie przyswajaliśmy wiedzę i jesteśmy dobrej myśli. Mamy nadzieję, że żadne z zadań nas nie zaskoczy – powiedzieli nam uczniowie „Stasia”.

O godz. 9.00 w całym kraju rozpoczął się egzamin maturalny z matematyki na poziomie podstawowym. Na jego rozwiązanie abiturienci mają 170 minut. Natomiast, 9 maja chętni zmierzą się z poziomem rozszerzonym matury z matematyki.

O godzinie 14 zaplanowano język łaciński i kulturę antyczną – poziomy podstawowy i rozszerzony. We wtorek, maturzyści obowiązkowo muszą przystąpić do egzaminu pisemnego z języka obcego nowożytnego na poziomie podstawowym.

Swój maturalny maraton, uczniowie rozpoczęli już w majówkę, od języka polskiego. Tegoroczni maturzyści musieli zmierzyć się z „Lalką” Bolesława Prusa lub wierszem Ernesta Brylla.

Aby otrzymać świadectwo, należy uzyskać co najmniej 30% punktów z egzaminu z każdego przedmiotu obowiązkowego ‎w części ustnej oraz części pisemnej, a także przystąpić do egzaminu z wybranego przedmiotu dodatkowego na poziomie ‎rozszerzonym w części pisemnej (dla tego przedmiotu nie jest określony próg ‎zaliczenia).‎

AKTUALIZACJA

Poznaliśmy arkusz egzaminacyjny, który składa się z trzech grup zadań. Matematyka to kolejny, po podstawowym polskim egzamin obowiązkowy dla wszystkich. W dalszej części matur, absolwenci będą zdawać jeszcze wybrany przez siebie język nowożytny na poziomie podstawowym oraz przedmiot dodatkowy.

MATURA 2018. Matematyka – arkusz egzaminacyjny CKE (podstawowy) – POBIERZ TUTAJ

CZYTAJ TAKŻE:

Matura 2018. Pierwszy egzamin już w trakcie majówki

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here