W drugiej turze wyborów samorządowych Marcin Bazylak (SLD Lewica Razem) pokonał, w walce o urząd prezydenta Dąbrowy Górniczej, Roberta Warwasa (Prawo i Sprawiedliwość). Według nieoficjalnych wyników jego poparcie oscyluje na poziomie 61,22 proc.

Według nieoficjalnych wyników wyborów Marcin Bazylak zdobył 61,22 proc. poparcia (27 205). Tym samym pokonał, w walce o urząd prezydenta Dąbrowy Górniczej, Roberta Warwasa z Prawa i Sprawiedliwości, który uzyskał 38,78 proc. poparcia (17 234 głosy).

Warto przypomnieć, że w pierwszej turze Marcin Bazylak otrzymał 34,23 procent poparcia, natomiast Robert Warwas 25,26 proc.

Marcin Bazylak ma 40 lat, jest absolwentem Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach i Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Do czerwca 2016 roku był pełnomocnikiem prezydenta Zbigniewa Podrazy. W lipcu prezydent mianowało go swym pierwszym zastępcą. Wdrażał m.in. Dąbrowski Budżet Partycypacyjny, a także kierował zespołem, który pozyskał ministerialne środki na rewitalizację śródmieścia Dąbrowy Górniczej w ramach projektu „Fabryka Pełna Życia”.

Skomentuj przez Facebook

8 KOMENTARZE

  • Materiał szokujący i oby coś zmienił!

   Obawiam się tylko, że robiony pod wybory i mający pomóc PiSowi. Groteskowe jest to z jakim uporem TVP podkreśla, że to postkomuniści rządzą miastem, jakby to było ważniejsze niż ukazane przestępstwa. Nie rozumiem też jaki związek z materiałem ma pomnik Czerwonych Sztandarów.

 1. Dąbrowska lewica ma barwy biało-zielone. Wstydzą się mocnej czerwieni?
  Do przewidzenia było, że w bastionie postkomuny republika okrągłego stołu ma się dalej na tyle by wygrać. Skandale ludziom nie przeszkadzają widać.

 2. Przed wyborami pluliście na kandydata lewicy, po wyborach gdy wasz faworyt przegrał, plujecie na wyborców którzy zagłosowali nie po waszej myśli.
  Czy wy tam w PiSie jesteście poważni? Ja chcecie przekonać wyborców do siebie skoro mieszacie ich z błotem?
  Ludzie zagłosowali tak jak uważali. Słabi jesteście, nie macie nic do zaoferowania mieszkańcom miast, to dlatego na PiS głosowali mieszkańcy tylko małych miejscowości i wsi. W żadnym dużym mieście nie wygraliście i w Dąbrowie też nie, więc zamiast pisać o postkomunie i lewicowej mafii, poszukajcie problemu w swoim własnym programie wyborczym.

 3. […] W Dąbrowie Górniczej walkę o fotel prezydenta wygrał Marcin Bazylak (SLD Lewica Razem), zdobywając 61.25 proc. poparcia (27205 głosów). Jego kontrkandydat, Roberta Warwasa z Prawa i Sprawiedliwości, poparło 38.75 proc. głosujących (17212). Warto przypomnieć, że w pierwszej turze Marcin Bazylak otrzymał 34,23 procent poparcia, natomiast Robert Warwas 25,26 proc. […]

 4. […] Przypomnijmy, w sierpniu Zbigniew Podraza, piastujący stanowisko prezydenta Dąbrowy Górniczej od 2006 roku ogłosił, że nie będzie ubiegł się o reelekcję w czasie październikowych wyborów samorządowych. Prezydent udzielił jednocześnie poparcia swojemu pierwszemu zastępcy – Marcinowi Bazylakowi, który pokonał w drugiej turze posła Ro… […]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here