Ruszyły wspólne patrole dąbrowskich policjantów i służby leśnej. Wiosna jest okresem wzmożonej aktywności amatorów jazdy po leśnych drogach na quadach i motocyklach. Taka rozrywka może zakończyć się sporym mandatem.

Leśnicy, wspólnie z dąbrowskimi mundurowymi patrolują wytypowane rejony uczęszczane przez quadowców.

– Ustawa o lasach, poza nielicznymi wyjątkami, zakazuje poruszania się pojazdami silnikowymi, zaprzęgowymi i motorowerami po lesie. Łamanie tego zakazu zagrożone jest karą grzywny w postępowaniu mandatowym do 500 złotych, lub przy zbiegu wykroczeń, do 1000 złotych. W razie skierowania sprawy do rozstrzygnięcia przez sąd, może być wymierzona kara grzywny do 5000 złotych – mówi Mariusz Miszczyk, rzecznik KMP w Dąbrowie Górniczej.

Niestety, nielegalne rajdy po lasach cieszą się niesłabnącą popularnością. Według mundurowych, amatorzy leśnej jazdy upodobali sobie szczególnie tereny wokół dąbrowskiego pojezierza.

Skomentuj przez Facebook

8 KOMENTARZE

  1. 500 złotych. No po prostu strach się bać. Taka sama „przeogromna” kara grozi też kierowcom za spore przekroczenia prędkości, wyprzedzanie na przejściach, spowodowanie kolizji przez siedzenie na zderzaku, itd… A rządzący narzekają na brak kasy na nowe drogi, piesi i rowerzyści narzekają na piratów drogowych, ograniczenie do 50 km/h w zabudowanym to w PL fikcja – nawet jak jedziesz tam 70 km/h, to tamujesz ruch. Tymczasem na Słowacji walą po kilka tysięcy euro „pokuty” za łamanie przepisów i mają przynajmniej kaskę na drogi.

  2. To gdzie się będą nowobogackie wyżywać, lansować?
    Przyzwolenie na naciąganie przepisów jeszcze żyje. Widać w Czechach są dalej w tej kwestii. Co się dziwić jak w takim filarze jak sądy dopiero coś zaczyna się zmieniać. 28 lat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here