Do drogówki wkroczyła nowoczesność. Od lutego policjanci są wyposażeni w terminale płatnicze. Dzięki temu mandat zapłacimy kartą lub Blikiem. Nie będzie trzeba już robić przelewów, łatwiej będą mieć też obcokrajowcy.

Na początku lutego policjanci ruchu drogowego z województwa śląskiego otrzymali terminale płatnicze. W takie urządzenia wyposażony będzie każdy patrol dbający o bezpieczeństwo na drodze. Sosnowiecka komenda otrzymała ich 14.

– Dzięki nowym urządzeniom kierowca, który został ukarany mandatem, będzie mógł od razu opłacić grzywnę, używając swojej karty płatniczej. Trzeba pamiętać, że karta musi być własnoręcznie podpisana przez właściciela. W przypadku tej formy płatności osoba ukarana mandatem nie będzie ponosiła żadnych dodatkowych opłat za przelew – mówi Mariusz Łabędzki z KMP w Sosnowcu.

Co istotne, to nowoczesne rozwiązanie jest dostępne również dla osób, które popełniły wykroczenia, a na co dzień nie mieszkają w Polsce i które nie zawsze posiadają przy sobie polską walutę. Teraz terminal przeliczy należność, a opłacający będzie widział kwotę na wyświetlaczu.

Skomentuj przez Facebook

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here