Wodne graffiti na 1000 pędzli malowane pod okiem znanego performera Franka Myszy, laboratorium z zespołem sommelierów wody i kosmiczne łaziki rodem z Marsa. To wszystko działo się na Targach HydroSilesia, które obywały się w tym tygodniu w Sosnowcu.

Targi HydroSilesia to impreza dla specjalistów z branży wodociągowej. Jednak organizatorzy wzbogacili je o część edukacyjną, do której zaprosili kilka firm wodociągowych z województwa śląskiego. To one stworzyły edukacyjny labirynt pełen atrakcji, w których przez dwa dni (25-26. 10) wzięło udział tysiąc dzieci. Oczywiście tematem przewodnim była woda.

W targach aktywny udział wzięły także Dąbrowskie Wodociągi. Był zespół sommelierów wody, który zajmuje się badaniem jej smaku i zapachu w sposób zbliżony do tego, jak bada się wino.

Był też gość specjalny – znany śląski grafficiarz Franek Mysza, który wspólnie z dziećmi stworzył ogromny 10-metrowy obraz, nawiązujący do tematyki wodnej.

Podczas targów HydroSilesia można było także zobaczyć dwa kosmiczne łaziki Dąbrowskich Wodociągów. Są podobne do tych z Marsa, jednak Argus i Panoramo nie służą do monitoringu czerwonej planety, ale analizy rur w sieci kanalizacyjnej.

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here