Przed nami długi weekend majowy. Dzięki temu, że wypada w środku tygodnia może być dla osób, które wezmą dodatkowe dni urlopu, bardzo długi. Z tej okazji Koleje Śląskie wydłużają okres obowiązywania dwóch ofert specjalnych.

Pierwsza z nich to „SilesiaWeekend”. Oferta ta będzie obowiązywać od piątku 27 kwietnia (od godz. 18:00) do piątku 4 maja 2018 roku (do godz. 6:00). Bilet w tej ofercie pozwala również na podróżowanie po kraju morawsko-śląskim w Czechach. To warty rozważenia pomysł na majówkową wycieczkę.

Druga oferta, której czas obowiązywania wydłużono ze względu na majówkę, to „Śląskie dla rodziny – Karta Dużej Rodziny”. W ramach oferty posiadaczom Karty Dużej Rodziny przysługuje 50 proc. ulgi dla rodziców lub opiekunów oraz 30 proc. ulgi dla dzieci i młodzieży. W najbliższym czasie oferta będzie obowiązywać od piątku 27 kwietnia (od godz. 14:00) do czwartku 3 maja 2018 roku (do godz. 24:00).

Ponadto, amatorzy dalekich podróży mogą skorzystać ze wspólnej oferty z Kolejami Czeskimi, a także Wspólnego Biletu Samorządowego. Jeden blankiet w cenie 38 zł uprawnia do przejazdów w ciągu 24 godzin pociągami spółek: Koleje Mazowieckie, Łódzka Kolej Aglomeracyjna, Koleje Wielkopolskie, Koleje Dolnośląskie, Koleje Śląskie, Arriva RP, Koleje Małopolskie i Warszawska Kolej Dojazdowa.

Podczas planowania podróży warto jednak wziąć pod uwagę trwające remonty, które wiążą się z zastępczą komunikacją autobusową. Zastępcze autobusy spotkamy m.in. na linii S1 na odcinku Dąbrowa Górnicza Ząbkowice – Będzin Ksawera oraz na linii S5 na odcinku Bielsko-Biała – Żywiec.

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here