Mieszkańcy Poręby mogą się pochwalić inteligentną ławeczką. Ma WiFi i porty USB, dzięki którym można naładować sobie telefon.

Jeszcze kilkanaście miesięcy temu sytuacja Poręby była nieciekawa. Gmina była o krok od bankructwa. W 2015 roku brakowało m.in. na pensje dla nauczycieli. Sytuacja jednak się zmieniła i Poręba powoli wychodzi na prostą i zaczyna inwestować. Nie tak dawno pisaliśmy o ławeczce z przewijakiem, która stanęła przy nowo wybudowanym placu zabaw. Miasto inwestuje też w nowoczesny monitoring i modernizuje uliczne oświetlenie.

To jednak nie koniec. Jedną z kolejnych inwestycji jest interaktywna ławeczka, która stanęła na zielonym skwerze przed Miejskim Ośrodkiem Kultury. – To inteligentna ławka. Taką mogą pochwalić się tylko nieliczne gminy – podkreślają przedstawiciele Urzędu Miasta w Porębie.

Na czym polega ta wyjątkowość? To ławka internetowa. Ma wbudowany HotSpot i można korzystać z bezpłatnego internetu. Jak to zrobić? – Hasła służące do zalogowania, zapisano na tabliczce przytwierdzonej do jej boku. Teraz wystarczy, że do swojego smartfona lub komputera wpiszemy hasło i login – wyjaśniają urzędnicy.

Inteligentna ławeczka w Porębie – fot. UM Poręba
Inteligentna ławeczka w Porębie – fot. UM Poręba

Inteligentna ławeczka ma także porty USB. Dzięki temu bez problemu naładujemy tu swoją komórkę. – Wystarczy do tego zwykły kabel z wejściem typu USB. Taki sam jakiego używamy m.in. do ładowania komórki przy użyciu laptopa – dodają urzędnicy z Poręby.

Nie obyło się też od przykrego incydentu. Kilka tygodni przed uruchomieniem ławeczki, ktoś uszkodził jeden z portów USB. Wandal zatkał gniazdko śmieciami. – Po raz kolejny apeluję, by nie niszczyć czegoś, w co zainwestowaliśmy z myślą o wszystkich mieszkańcach. Szanujmy naszą wspólną własność – apeluje Ryszard Spyra, burmistrz Poręby.

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here