Łukasz Białach z Czeladzi ma 27 lat i chce zostać Misterem Polski. Czy mu się to uda? Na razie jest ćwierćfinalistą.

27-letni Łukasz Białach z Czeladzi znalazł się w gronie największych polskich przystojniaków. W sobotę powalczy w ćwierćfinale konkursu Mister Polski 2017.

Łukasz Białach jest absolwentem dietetyki na Wyższej Szkole Medycznej w Katowicach. Nie trudno się więc domyśleć, że zdrowy tryb życia towarzyszy mu już od wielu lat. – Regularnie uprawiam też sport. To pozwoliło mi wykształcić bardzo dobrą sylwetkę – podkreśla.

Przygoda czeladzianina z modelingiem rozpoczęła się już kilka lat temu. Łukasz Białach w 2014 roku wziął bowiem udział w wyborach Fitness Model Look 2014 i dostał się do finałowej dziesiątki. Rok później zdobył tytuł Mister FitLook Publiczności.

– Na pierwszych zawodach zostałem dostrzeżony i zaproszony na sesję wizerunkową przez znanego fotografa i jurora Darka Stawskiego. Zaraz po ukazaniu się sesji odezwał się do mnie agent z międzynarodowej agencji modeli i modele, z którą współpracują już od dwóch lat – wspomina 27-latek.

PRZECZYTAJ: Zagłębiacy chcą dobrze wyglądać

Obecnie Łukasz Białach pracuje w Warszawie jako trener personalny i dietetyk. – Jestem szczęściarzem, bo to co robię, to praca, która jest również moją pasją. Takie połączenie przytrafia się jednak niezwykle rzadko – stwierdza nasz rozmówca.

W tym roku Łukasz ma szansę zostać Misterem Polski. Czy powtórzy ubiegłoroczny sukces Mateusza Biela z Będzina? Zapraszamy do przeczytania naszej rozmowy z zagłębiowskim kandydatem.

Skąd pomysł na udział w konkursie Mistera Polski 2017?

Łukasz Białach: Na dwa dni przed castingiem otrzymałem anonimową wiadomość na jednym z modowych portali, że byłoby fajnie, gdybym zdobył tytuł Mistera Polski, ponieważ swoim podejściem do życia oraz nietuzinkową energią zarażam innym. Na początku zareagowałem śmiechem, ale później pomyślałem, że to super pomysł.

Jak wyglądały przygotowania?

Przygotowań do samego castingu raczej nie było zbyt wiele. Spełniłem wymagania, które zawarte były w kwestionariuszu zgłoszeniowym i tyle. Jeśli chodzi o sobotnią galę, to tych działań było już więcej. Od rotacji składnikami odżywczymi w przypadku diety czy modifikacje treningowe w przypadku treningu i po zakupy do konkretnych stylizacji kończąc. Duży nacisk położyłem jednak na oswojenie się z samą myślą, że mogę zrobić dużo dla innych i nie mogę ich zawieść.

Łukasz Białach – fot. mat. prywatne

Jak oceniasz poziom tegorocznych wyborów na Mistera Polski?

Przyznam szczerze, że nie śledziłem wcześniej przebiegu tego konkursu. Swoich rywali traktuję z należytym szacunkiem oraz poważaniem. Są to ciekawe osobowości oraz bardzo dobrzy ludzie. Lubimy spędzać wspólnie czas i nie traktujemy siebie jako konkurencję. Organizatorzy również dbają o każdy szczegół, żebyśmy czuli się jak najlepiej.

Jak Łukasz Białach poradzi sobie na sobotniej gali? Czy dostanie się do półfinału?

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here