Tak, jak zapowiadano, od piątku przed Urzędem Miasta w Sosnowcu można ślizgać się na lodowisku.

Lodowisko przed Urzędem Miejskim w Sosnowcu otwarto 8 grudnia podczas Manufaktury św. Mikołaja. – Po raz trzeci udostępniamy lodowisko w centrum Sosnowca. Minione lata pokazały, że ta forma aktywnego spędzania wolnego czasu zimą cieszy się wśród naszych mieszkańców sporym zainteresowaniem, stąd decyzja o ponownym uruchomieniu lodowiska przed urzędem. Mam nadzieję, że warunki pozwolą i wszyscy chętni będą mogli korzystać z lodu przez całą zimę – podkreśla Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Lodowisko jest czynne w godz. 9.00-21.00 z przerwą na konserwację lodu między godz. 15.00 a 16.00. W godz. 9.00-15.00 wstęp na lodowisku będzie wynosił 1 zł, a w godz. 16.00-21.00 – 2 zł. Wypożyczalnia łyżew: 4 zł za parę.

Manufaktura świętego Mikołaja - fot. MC
Manufaktura świętego Mikołaja – fot. MC

Ślizgawka o wymiarach 22×18 m jest oświetlona oraz odgrodzona bandą. Do dyspozycji mieszkańców jest szatnia oraz wypożyczalnia łyżew (4 zł za parę). – Za jakość lodu odpowiada rolba, maszyna do odśnieżania i pielęgnacji lodu. Dla osób, które wcześniej nie próbowały swoich sił na lodzie, czekają specjalne chodziki do nauki jazdy na łyżwach – informuje Jerzy Górak, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, który dba o lodowisko.

Jak przekazują urzędnicy, jeśli warunki pogodowe pozwolą to od 16 grudnia – podobnie jak w poprzednich latach – czynne będzie również lodowisko przy Placu Papieskim.

Skomentuj przez Facebook

7 KOMENTARZE

  1. Czy za te pieniądze nie można było otworzyć drugiego lodowiska koło stadionu zimowego. Jest większe, nie narzuca się tak mieszkańcom głośną muzyką i nie zabiera tak potrzebnych miejsc parkingowych w centrum miasta.

  2. Najważniejszy jest show ! Tak jak tandety autobusik wciśnięty pomiędzy dziurę w ziemi i pomnik Jana Kiepury. Brawo PO z altreichu 🙂

  3. Najlepiej postawcie pomnik kaczce i będzie pięknie najlepiej podświetlany. Co by nie zrobili w mieście by było ładnie i przyjemnie to znajdą się takie marudy na nie. Tak trzymać sosnowiec wreszcie się prezentuje super.

    • To ciekawe jakby u ciebie zrobili lodowisko i byś słyszał całymi wieczorami tą samą muzykę. Nikt tu nie marudzi tylko wyraża swoje nie zadowolenie Lewaku.

  4. Witam,niestety muszę napisać na temat lodowiska przy Urzedzie Miasta😕
    Nie wiem czy ktoś panuje nad młodzieżą która dewastuje budke w której matka z dzieckiem mogła by spokojnie się przebrać ,lodowiskiem na której mają prawo jeździć nie tylko młodzież która szaleje ,nie dając dzieciakom spokojnie pojeździć ?
    Zwracając uwagę panu który niby pilnuje ,mówiąc o problemie odpowiada : ,,a co ja mogę zrobić..” Chyba nie odpowiednia osobą na tym obiekcie! Według mnie i matek które uciekamy z dziećmi z obiektu,powinien ktoś się tym zająć,ktoś kto ma pojęcie i bezpieczenstwie !

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here