Budynek II Liceum Ogólnokształcącego im. E. Plater w Sosnowcu już po termomodernizacji. Prace kosztowały prawie 3,2 mln zł. Sprawdźmy efekty.

Budynek II Liceum Ogólnokształcącego im. E. Plater w Sosnowcu przeszedł prawdziwą metamorfozę. Zniknęła charakterystyczna biało-liliowa elewacja. Teraz rządzi beż i szarość.

Budynek LO im. E. Plater po termomodernizacji - fot. UM Sosnowiec
Budynek LO im. E. Plater po termomodernizacji – fot. UM Sosnowiec

Poza walorami estetycznymi w wyniku prac w obiekcie m.in. zamontowano nową instalację grzewczą, poprawiona została izolacyjności przegród budowlanych, wymieniono okna i drzwi na wyroby o lepszej izolacyjności. Dzięki realizacji ograniczone zostało także zużycie energii cieplnej i emisji zanieczyszczeń.

Budynek LO im. E. Plater po termomodernizacji - fot. UM Sosnowiec
Budynek LO im. E. Plater po termomodernizacji – fot. UM Sosnowiec

– Kolejna miejska placówka edukacyjna została gruntownie zmodernizowana. Z jednej strony zwiększy się komfort nauki, a jednocześnie prace wykonane przyczynią się do poprawy jakości powietrza – podkreśla Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Budynek LO im. E. Plater po termomodernizacji - fot. UM Sosnowiec
Budynek LO im. E. Plater po termomodernizacji – fot. UM Sosnowiec

Inwestycja, którą wykonał Zakład Budowlano-Handlowy Andrzej Muc kosztowała prawie 3,2 mln zł. Miasto pozyskało na ten cel środki unijne.

Skomentuj przez Facebook

27 KOMENTARZE

 1. Co z salą gimnastyczną, kasa poszła na co innego. A tak swoją drogą to co się chęciński promuje jak finansował kto inny.

 2. W tej szkole brakuje sali gimnastycznej, to jest nieporozumienie by w 21 wieku szkoła średnia miała sale gimnastyczną o wysokości mieszkania w kamienicy. Na wioskach mają lepsze warunki

  • To jest nowoczesność w wydaniu Arkadiusza, ale w zamian szykują się zajęcia na stadionie górskim. To że z kibolstwa to już ma mniejsze znaczenie. Ta szkoła jest za inteligentna i nie daje takiej zabawy jak kopana.

     • Mam rozumieć że Plater zszedł do poziomu Zagłębia kopanej, przecież to katastrofa dla miasta. Ale jak widać kogo to obchodzi, kasa idzie w inną stronę, czy w tym mieście naprawdę nikt nie myśli?

     • W Europie coraz mniej ludzi interesuje się piłką nożną, ludzie stawiają na własny rozwój, a nie bezczynne oglądanie jak inni uprawiają sport. Oczywiście miasto zamiast iść za europejskimi trendami i inwestować w rozwój mieszkańców, inwestujemy w garstkę kopaczy, którzy nie przynoszą żadnego pożytku. Dla mnie oglądanie jak ktoś uprawia sport to strata czasu

 3. Anonimie aby iść za zdroworozsądkowym funkcjonowaniem społeczności lokalnej na wzór europejski to trzeba mieć przywódcę o tym formacie. Niestety Sosnowiec został omamiony i ma co najwyżej najwyżej zaściankowego kierownika formatu gospodarza Anioła. Dlatego liczenie na powrzechną aktywność to raczej utopia.

 4. Jednego nie mogę zrozumieć u przeciwników Chęcińskiego. Czemu ich tak boli ten stadion? Mogliście protestować, przypinać się łańcuchami do drzew, rzucać pod gąsienice spychaczy, czemu tego nie robiliście? Teraz budowa się rozpoczęła i tylko piąta kolumna kopie w stołek. Ogarnijcie się, bo jest już po herbacie, stadion powstaje, a czy okaże się niewypałem czy przydatną inwestycją to już ocenią mieszkańcy gdy zostanie ukończony i zacznie działać. Wtedy będzie mogli mówić: „Ja wiedziałem, że tak będzie”, ale na razie to dalibyście już spokój, bo biadolicie tylko i jak tak z boku was obserwuję to zachowujecie się jak grupa która źle życzy temu miastu.

  • Właśnie na tym polega blus że zadecydowano za nas (w znaczeniu większości mieszkańców) a spłacać ten kaprys będziemy wszyscy i to bardzo długo, dłużej niż można sobie wyobrazić bo ta budowla będzie generować straty a nie zyski. Wielkie szczęście że „decydenci za mieszkańców” nie byli miłośnikami lotnictwa i nie napuścili miasto na budowę tu drugich Pyrzowic albo Okęcia.

 5. Faktycznie dziwne to – dlaczego o tej modernizacji opowiada Prezydent Miasta, prawie tak jakby osobiście to wykonał za swoja kasiorę. Nie ma w mieście urzędników zajmujących się tymi sprawami?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here