Od września, w budynku Gimnazjum nr 9 w Zagórzu, będzie funkcjonowało IX Liceum Ogólnokształcące. W czwartek, 31 sierpnia liceum podpisało porozumienie o współpracy z Wyższą Szkołą Humanitas.

Ideą nowo powstałego liceum w Sosnowcu jest zatrzymanie uczniów w mieście i zagospodarowanie dobrze wyposażonego obiektu po likwidowanym Gimnazjum nr 9.

– IX Liceum Ogólnokształcące jest nową szkołą w sosnowieckiej ofercie edukacyjnej, jednakże powstałą na solidnych fundamentach. W budynku przy ulicy Kalagi 9a do tej pory funkcjonowało Gimnazjum nr 9 im. Jana Pawła II, a wcześniej Szkoła Podstawowa nr 2. Część nauczycieli gimnazjum będzie nauczała w liceum. To cenieni przez mieszkańców Zagórza specjaliści – zapewnia Ewelina Stasik, dyrektor nowo powstałego liceum.

Zajęcia w poszczególnych oddziałach odbywać się będą pod patronatem merytorycznym Wyższej Szkoły Humanitas w Sosnowcu oraz Centrum Ratownictwa i Bezpieczeństwa. Ponadto, dyrekcja szkoły nawiązała współpracę z partnerami, którzy wzbogacą ofertę zajęć pozalekcyjnych oferowanych licealistom, m.in. Teatrem Zagłębia, Szpitalem Miejskim w Sosnowcu oraz Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym.

– Będą prowadzone zajęcia teatralne, z autoprezentacji, komunikacji, z zakresu psychologii, coachingu a nawet dietetyki – deklaruje dyrektor.

Wyższa Szkoła Humanitas w Sosnowcu objęła patronatem merytorycznym oddział artystyczno-medialny z elementami edukacji teatralnej. W czwartek podpisano porozumienie o współpracy pomiędzy instytucjami.

– W ramach patronatu uczniowie liceum będą mieli niepowtarzalną okazję uczestniczyć w wykładach akademickich oraz warsztatach tematycznych prowadzonych przez ekspertów Uczelni. Licealiści osiągający najlepsze wyniki w nauce wezmą udział w musicalu „Karol” współtworzonym przez Fundację „Humanitas” – podkreśla prof. WSH, dr hab. Michał Kaczmarczyk, rektor Wyższej Szkoły Humanitas.

Podczas podpisywania porozumienia obecny był także prezydent Arkadiusz Chęciński, który po raz kolejny podkreślił, że ma nadzieję, iż swoją ofertą nowe liceum przyciągnie młodzież m.in. z Zagórza i Niwki, którzy często wybierają szkoły w Dąbrowie Górniczej lub w Katowicach.

Skomentuj przez Facebook

1 KOMENTARZ

  1. Kierunek administracja to taka droga do nikąd już większość w urzędzie uzupełniła wykształcenie, razem z pierwszym, to po co ludzie mają płacić i czas tracić żeby później pracować w dyskotekach?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here