Piaskownica Kulturalna w Sosnowcu już po raz kolejny organizuje Letnie Podwórko Teatralne, w ramach którego zaprasza najmłodszych na wakacyjne spektakle.

Piaskownica Kulturalna to miejsce pełne kultury i radości dla dzieci. Idealne zarówno dla rodziców, którzy chcą aby ich pociechy spędzały czas twórczo i ciekawie, jak i dla dzieci. Dlatego w ofercie nie brakuje zajęć ruchowych, plastycznych, kulinarnych czy rodzinnych warsztatów, zabaw kreatywnych oraz spektakli teatralnych.

Kul­tu­ralna Pia­skow­nica mieści się w cen­trum Sosnowca, w starej kamie­nicy przy ul. Dekerta 6, która za sprawą pomysłodawczyni inicjatywy – Karo­liny Pru­sik, zmieniła się w miejsce przyjazne dzieciom.

W piaskownicy organizowane są: spotkania w tygodniu, na które składają się zabawy plastyczne, lekcje rysunku z podziałem na grupy, zabawy ruchowe i zabawy w teatr; weekendy w Piaskownicy, czyli: poranki wycinanki, łamigłówki dla małej główki, rodzinne warsztaty oraz imprezy urodzinowe. Piaskownica organizuje też warsztaty plastyczne dla grup zintegrowanych w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

W ofercie znajduje się również Letnie Podwórko Kinowe, w ramach których dla najmłodszych przygotowano wakacyjne spektakle teatralne. Dzięki współfinansowaniu przez Sosnowiecki Program Inicjatyw Kulturalnych przedstawienia nie będą biletowane i będą mogły cieszyć się nimi wszystkie dzieci.

Przedstawienie na podwórku Piaskownicy Kulturalnej odbędzie się 25 czerwca o godz. 16. Będzie to spektakl „Jak wróbelek nie mógł zdążyć na wesele”. Bajka opowiada perypetie wróbelka, który dostał zaproszenie na sowie wesele. W tej historii wróbelek, a wraz z nim dzieci, nauczy się m.in. o zasadach poruszania się na drodze oraz o tym, jak powinno zachowywać się w szkole. W przedstawieniu wykorzystane będą duże lalki w typie kukiełek oraz pacynek.

W kolejnych odsłonach Letniego Podwórka Teatralnego na dzieci czekać będą spektakle: „W zdrowym skrzacie, zdrowy duch” oraz „Niesamowite przygody rycerza Janka”. Każdy spektakl trwa ok. 40 min i odbywa się na podwórku kamienicy. W przypadku deszczu zostanie przeniesiony do budynku Piaskownicy Kulturalnej.

Skomentuj przez Facebook

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here