Przez całe lato, na nowo otwartej plaży w Będzinie trwa letnia akademia fitnessu i tańca ze zróżnicowanymi zajęciami ruchowymi i tanecznymi dla wszystkich, takich jak: cross, zumba, mash it up fitness, tabata, hip-hop, kettlebell, locking, bachata, salsa, judo czy joga.

Przypomnijmy, plaża miejska to nowa, ogólnodostępna przestrzeń rekreacyjna na mapie Będzina. Każdy może tutaj wypocząć w upalne dni. Nowa strefa rekreacji, w rejonie Brzozowicy, obejmuj zarówno miejsca do odpoczynku, jak również aktywnego spędzania czasu np. podczas gry w piłkę plażową czy ćwiczenia na mini siłowni. Dla najmłodszych została przygotowana edukacyjna ścieżka dydaktyczna.

Wypoczywający nad Czarną Przemszą mogą skorzystać z leżaków, hamaków czy miejsc do grillowania, a także schłodzić się dzięki rozstawionym kurtynom wodnym, albo skorzystać z kąpieli w rzece. Funkcjonujące przez okres wakacji miejsca wyznaczone do kąpieli są strzeżone przez ratowników wodnych. 7 lipca odbyło się oficjalne otwarcie plaży.

W czasie wakacji każdy może wziąć udział w projekcie „Aktywna plaża”. – To letnia akademia fitness i tańca ze zróżnicowanymi zajęciami ruchowymi i tanecznymi dla wszystkich, bez względu na wiek i płeć – wyjaśniają urzędnicy.

W ramach projektu przygotowano m.in. zajęcia cross, zumbę, mash it up fitness, hip-hop, kettlebell, locking, salsę, judo i jogę.

W sobotę, 21 lipca w ramach projektu odbędą się zajęcia salsy, bachaty i zumby. Gorące rytmy i wspaniałą zabawę zapewnią: Aleksandra ‚Heidi’ Gajewska oraz Jagoda Węgrzyniak.

Z kolei w niedzielę na chętnych czekają cross trening z Moniką Masternak, która prowadzi zajęcia z treningu funkcjonalnego, podnoszenia ciężarów oraz mobility, judo kids z Szymonem Szotkiem, trenerem I klasy ju-jitsu sportowego, instruktorem judo oraz podnoszenia ciężarów, a także zajęcia kettlebell z Rafałem Balickim, instruktorem m.in. treningu siłowego i kettlebell giriewoj sport.

Weekend zakończy się wyciszającą jogą z Dominiką Szafraniec, instruktorką Hatha Joga.

 

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here