Legenda polskiego rocka zagra w Zagłębiu

1
850

16 lutego w Pałacu Kultury Zagłębia zagra legenda polskiego rocka – zespołu IRA. Grupa jest na scenie już trzy dekady. 

IRA to jeden z najbardziej znanych zespołów polskiego rocka. Każda płyta grupy sprzedaje się w wielu tysiącach egzemplarzy, a różnorodność gatunków muzycznych po które sięga sprawia, że zdobywa serca zarówno fanów mocniejszych brzmień, jak i wielbicieli rockowych ballad.

Zespół IRA powstał w 1987 roku w Radomiu, a już rok później zadebiutował na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Pierwsza płyta zespołu ukazała się w 1989 roku. Wydana w roku 1991 płyta „Mój dom”, a następnie 1993 odniosła niebywały sukces, zapewniając grupie awans do czołówki polskich zespołów rockowych.

W drugiej połowie lat 90. zespół zmienił swoje oblicze, sięgając na płycie „Znamię” do nieco cięższych brzmień. W 1996 roku, po wydaniu płyty „Ogrody”, z zespołu odszedł gitarzysta i założyciel Kuba Płucisz, a kilka miesięcy później IRA zawiesiła działalność.

Po 7 latach przerwy, grupa powróciła na scenę i ruszyła w trasę koncertową pod hasłem: IRA – Wracamy!, która gromadząc rzesze fanów, utwierdziła muzyków o słuszności tej decyzji. Zespół w 2016 roku wydał już 11 z kolei płytę i obchodził swoje 30-lecie istnienia.

Koncert w Dąbrowie Górniczej rozpocznie się o godzinie 19:00. Bilety w cenie 95 zł i 85 zł.

Skomentuj przez Facebook

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here