Rozdano samorządowe laury. Jednym z uhonorowanych w konkursie Stowarzyszenia Rzeczpospolita Obywatelska jest Zbigniew Podraza, prezydent Dąbrowy Górniczej.

Norbert Barlicki to przedwojenny polityk PPS, który podczas II wojny światowej został aresztowany przez gestapo i zamordowany przez Niemców w obozie koncentracyjnym w Oświęcimiu. Konkurs, w którym przyznaje się nagrodę jego imienia, organizuje Stowarzyszenie Rzeczpospolita Obywatelska.

Wyróżnienie jest nadawane osobom fizycznym i prawnym związanym z samorządem terytorialnym za działania na rzecz wspólnot samorządowych w Polsce w kilku kategoriach.
Prezydent Dąbrowy Górniczej został nagrodzony w kategorii – samorząd miejski. Nagrodę im. Norberta Barlickiego otrzymał z rąk Jacka Majchrowskiego, prezesa stowarzyszenia i prezydenta Krakowa.

– Niewątpliwie przyznanie mi nagrody samorządowej im. Norberta Barlickiego jest dla mnie powodem do dumy, jednak przede wszystkim traktuję ją jako wyraz uznania dla pracowników urzędu miejskiego oraz miejskich instytucji. Zarządzanie tak dużym miastem, jakim jest Dąbrowa Górnicza, jest grą zespołową, a ta nie byłaby możliwa bez pomocy ludzi, na których mogę polegać – skomentował Zbigniew Podraza, prezydent Dąbrowy Górniczej.

Oprócz Zbigniewa Podrazy nagrodzeni zostali także Adam Jarubas, marszałek województwa świętokrzyskiego, Fundacja Śląskie Anioły, Jerzy Mazurek, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Słupsku, a także firma Multic Technology. W tym roku kapituła nie przyznała nagrody w kategorii samorząd powiatowy.

Skomentuj przez Facebook

2 KOMENTARZE

  1. Jak to za co, nagroda i wyróżnienie za długą listę ,,osiągnięć”; 1. za opłatę adiacencką 2. za astronomiczne zadłużenie budżetu miasta 3. za skandal w szpitalu 4. za obietnice, których nie dotrzymał 5. za ,,osiągnięcia” ekologiczne 6. za problemy drogowe 7. za skuteczne wyburzenia 8. za 93 miejsce w rankingu najlepszych miast do zamieszkania (tuż przed leśnymi ludkami) 9. za ,,mądre” rondo na ul. Konopnickiej zamiast tunelu 10. za zdewastowanie 11 dworców i przystanków kolejowych. 11. za utopienie milionów w basenie ,,bez dna”. NO CO, MAŁO ???

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here