Czeladzcy stróże prawa zatrzymali 43-letniego obywatela Ukrainy, który w trakcie policyjnej interwencji, usiłował ich przekupić. Miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

Policjanci pełniący służbę na terenie Czeladzi otrzymali zgłoszenie o awanturze na terenie jednego z tamtejszych zakładów produkcyjnych. Przełożeni zatrudnionego w firmie 43-letniego obywatela Ukrainy wyczuli od niego silną woń alkoholu. Mimo to obcokrajowiec uparł się, że tego dnia będzie pracował.

Przybyły na miejsce patrol potwierdził stan mężczyzny. – Jak wykazało badanie, w jego organizmie znajdowały się ponad 3 promile alkoholu. 43-latek, gdy tylko usłyszał, że najbliższe godziny spędzi w izbie wytrzeźwień, próbował wręczyć stróżom prawa 100 złotych, w zamian za odstąpienie przez nich od dalszych czynności – przekazał Paweł Łotocki z Komendy Powiatowej Policji w Będzinie.

Amatorowi wyskokowych trunków, za próbę wręczenia łapówki, grozi teraz kara nawet 8 lat więzienia. Po wytrzeźwieniu o jego dalszym losie zdecyduje prokurator i sąd.

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here