O potrzebie łamania barier architektonicznych mówi się od dawna. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę, jak ważny jest to temat dla osób niepełnosprawnych. Każdego dnia mierzą się oni z wieloma trudnościami.

Kampania wyborcza w pełni. Kandydaci prześcigają się w pokazaniu swojej wizji na przyszłość. Jest to także czas, kiedy pochylają się nad losem innych ludzi. Często pokazując nam nieznaną rzeczywistość.

Na taki pomysł wpadł Karol Winiarski, kandydat na prezydenta Sosnowca. W swoim spocie pokazał trudy życia osoby niepełnosprawnej. – Pożyczyłem wózek inwalidzki od swojego kolegi. Chciałem sam przekonać się o tym, z czym muszą sobie na co dzień radzić osoby niepełnosprawne – tłumaczy Karol Winiarski.

Kilkudziesięciosekundowy spot pokazuje, jak drobna niedogodność architektoniczna potrafi utrudnić swobodne poruszanie się osób niepełnosprawnych po mieście. Jest to mała rzecz, na którą osoby sprawne nie zwracają uwagi.

Niestety, wnioski nie są zbyt optymistyczne. Pomimo, wielu zmian jakie zachodzą w mieście oraz wielu akcjach mających na celu łamanie barier, wciąż wiele miejsc nie jest przystosowana do potrzeb niepełnosprawnych. – Okazało się, że wiele się mówi o łamaniu barier, ale te osoby wciąż muszą pokonywać wiele przeszkód – zauważa Winiarski.

CZYTAJ TAKŻE:

Dziesiątka Winiarskiego. Kolejny kandydat na prezydenta zaprezentował program

Skomentuj przez Facebook

3 KOMENTARZE

  1. Ech i znowu pan Karol nie w temacie…
    Panie Winiarski, problemem nie są krawężniki, problem polega na tym, że osoby na wózku nie mogą wyjść z domu! Nawet jeżeli w bloku jest winda to przeszkodą jest kilka schodków przy samym wyjściu z klatki schodowej na zewnątrz. Wtedy można zbudować jakieś zjazdy, kładki i na to powinien pan zwrócić uwagę. Krawężnikami trzeba się martwić w drugiej kolejności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here