Kulturalny plac zabaw to wykreowana i udostępniona mieszkańcom Dąbrowy Górniczej przestrzeń artystyczna, w której realizowane będą wydarzenia warsztatowo-happeningowe nawiązujące do różnych dziedzin sztuki.

Kulturalny plac zabaw w Dąbrowie Górniczej będzie bezpiecznym miejscem, pełnym kulturalnej rozrywki i twórczego spędzania czasu. – Stawiamy na niekonwencjonalne podejście, działania łączące różne dziedziny sztuki oraz rodzinne, wielowymiarowe wydarzenia artystyczne – mówią organizatorzy wydarzenia.

Projekt Kulturalny plac zabaw będzie realizowany głównie w przestrzeni Fabryki Pełnej Życia przez Stowarzyszenie Wspierania talentów. Celem kulturalnego placu zabaw jest m.in. pobudzenie twórczego rozwoju mieszkańców miasta, kształtowanie świadomych i wrażliwych uczestników życia społecznego oraz postaw nastawionych na inicjatywność, zbudowanie przestrzeni przyjaznej dzieciom i dorosłym, w której można tworzyć i wypowiadać się bez ograniczeń, a także wzrost integracji międzypokoleniowej.

Kulturalny plac zabaw będzie dla dzieci, które chcą tworzyć, bawić się sztuką, uczyć i zachwycać, dla wrażliwych dorosłych, dostrzegających potrzebę ciągłego poszerzania przestrzeni spotkań ze sztuką, dla tych, którzy dostrzegają w sztuce piękno i potencjał oraz dla wszystkich, dla których Dąbrowa Górnicza jest lub może być artystyczną inspiracją.

Pierwsze ze spotkań w ramach projektu „Kulturalny plac zabaw” odbędzie się 8 lipca. Będą to warsztaty w zakresie szeroko pojętej edukacji w zakresie sztuki i edukacji kulturalnej połączone z happeningiem poruszające kwestie doświadczania wakacyjnych i urlopowych emocji w mieście, emocjonujący i emocjonalny plener malarski.

Ponadto, w ramach projektu nie zabraknie warsztatów inspirowanych sztuką natury oraz ruchem i zmianą czy miejskim zgiełkiem, ale także warsztatów tworzenia przestrzeni do zabawy czy aranżowania przestrzeni wieloformatowych.

Kolejne spotkania odbywać się będą co tydzień lub dwa. Zwieńczeniem będzie spotkanie 27 sierpnia, podczas którego odbędzie się event podsumowujący projekt oraz wystawa zdjęć dokumentujących projekt, warsztaty plastyczne, muzyczne, ilustratorskie, majsterkowania z wykorzystaniem obiektów artystycznych i instalacji powstałych w ramach projektu.

 

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here