Śląscy policjanci postanowili spełnić jedno z marzeń 4-letniego Kubusia z Sosnowca, który walczy z chorobą nowotworową. Przygotowane przez nich atrakcje na długo pozostaną w pamięci dzielnego chłopca.

Policjanci otrzymali informację, że walczący z chorobą 4-latek z Sosnowca, jak tylko dorośnie, chce zostać policjantem. Szybko podjęli decyzję, aby już teraz spełnić jego marzenie. Zorganizowali „dzień otwarty”, podczas którego czekało na niego mnóstwo atrakcji, które zapewne na długo pozostaną w pamięci dzielnego 4-latka.

Kubuś został policjantem - fot. Śląska Policja
Kubuś został policjantem – fot. Śląska Policja

Gdy Kuba wraz z mamą zjawił się w komendzie otrzymał przepustkę uprawniającą do poruszania się po jednostce. Z pomocą mamy Kubuś przebrał się w specjalnie przygotowany dla niego mundur, aby móc stawić się u szefa wszystkich śląskich policjantów. Zza biurka przez chwilę mógł dowodzić całym zespołem.

Następnie, po wręczeniu mu szeregu upominków, Kubuś otrzymał z rąk generała odznakę policyjną, uprawniającą go do skorzystania z wielu przygotowanych dla niego atrakcji. Kolejnym punktem wycieczki, była wizyta u dyżurnego, gdzie koordynowane są działania wszystkich mundurowych w województwie. Kubuś przeszedł także kurs strzelecki na strzelnicy, otrzymując na pamiątkę tarczę.

Kubuś został policjantem - fot. Śląska Policja
Kubuś został policjantem – fot. Śląska Policja

Dalsza część atrakcji czekała go na terenie Oddziału Prewencji Policji w Katowicach. Tam zasiadł w radiowozie i przejechał się nim na sygnałach. Mundurowi przewieźli go także armatką wodną, a policjanci z kompanii reprezentacyjnej pokazali musztrę paradną oraz oddali salwę honorową.

Na koniec Kubuś otrzymał z rąk zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Mariusza Krzystyniaka dyplom honorowy.

Skomentuj przez Facebook

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here