„Polskie Himalaje”, „Robin”, a może „Ultra”. Znajdź coś dla siebie na długie, zimowe wieczory z książką.

Zabawne i zarazem pełne emocjonalnych sprzeczności życie komika, najważniejsze wyprawy Polaków, największe tragedie, a także leksykon polskiego himalaizmu, a może dziennik przygotowań do extremalnego biegu? Mamy dla Was książki od wydawnictwa Agora.

„Polskie Himalaje” to zaktualizowana i poszerzona, jednotomowa edycja bestsellerowego, bogato ilustrowanego wydawnictwa poświęconego udziałowi Polaków w zdobywaniu najwyższych gór świata – Himalajów i Karakorum.

Książka opowiada o najważniejszych wyprawach, podczas których dokonano pierwszych wejść na niezdobyte wcześniej szczyty, złotych latach polskiego himalaizmu zimowego, osiągnięciach Polaków w przejściach stylem alpejskim, samotnych wejściach i wyznaczaniu nowych dróg na szczyty.

Autorzy omawiają również największe tragedie, będące udziałem polskich wypraw. Nie zabrakło także specjalnego działu poświęconego kobietom – wspinaczom. Publikacja uzupełniona jest o leksykon polskiego himalaizmu.

Książki od Wydawnictwa Agora - fot. Arch. TZ.
Książki od Wydawnictwa Agora – fot. Arch. TZ.

„Robin” to poruszająca biografia pokazująca człowieka skrywającego się za maską klauna i dowcipnisia. Niezwykle samotnego i smutnego człowieka, któremu w życiu daleko było do pani Doubtfire, a nawet Johna Keatinga. Ot kawał prawdziwego życia ukrytego za hitami z Hollywood.

Robin Williams był wyjątkowo utalentowanym aktorem filmowym, teatralnym i dubbingowym. Znanym i podziwianym za występy zarówno w komediowych stand upach, jak i w bijących rekordy popularności na całym świecie filmach fabularnych.

Książka pokazuje zarówno komiczny blask Williamsa, jak i skrzętnie zamaskowaną głęboką studnię sprzecznych emocji i zwątpienia. Kreśli pełnokrwisty portret człowieka, który silnie walczył z uzależnieniem i depresją.

„Ultra. Dobiegniesz dalej niż myślisz” to dziennik przygotowań do extremalnego biegu przez parę wegańskich ultramaratończyków. Książka to świetny poradnik dla tych, którzy marzą o bieganiu w maratonach i innych, wymagających biegach długodystansowych.

Ta książka to przewodnik dla debiutantów, ale też podróż w świat ultra dla biegaczy – wyjadaczy! Ważnym jej elementem jest część poświęcona zdrowiu i odżywianiu. Prawdziwą inspiracją są też sylwetki 12 ultra biegaczy w każdym wieku. Autorzy zabiera czytelnika w magiczny świat biegów ultra, pokazując radość, zmęczenie, trudy treningów i satysfakcję z każdego kroku na trasie biegu.

Książki od Wydawnictwa Agora - fot. Arch. TZ.
Książki od Wydawnictwa Agora – fot. Arch. TZ.

Specjalnie dla naszych Czytelników przygotowaliśmy konkurs, w którym do wygrania jest sześć książek (po dwa egzemplarze każdego tytułu) od wydawnictwa Agora: „Polskie Himalaje”„Robin” oraz  „Ultra. Dobiegniesz dalej niż myślisz”. Aby je zdobyć wystarczy odpowiedzieć na pytanie:

Jakie książki lubicie najbardziej?

Na odpowiedzi czekamy do 7 lutego, do godz. 10:00. Najciekawsze odpowiedzi nagrodzimy jedną z nagród. Przypominamy, że książki są do odbioru wyłącznie w siedzibie naszej Redakcji.

Zwycięzców o wygranej poinformujemy telefonicznie. Swoje zgłoszenia przesyłajcie na adres konkurs@twojezaglebie.pl, a w tytule wpisujcie „Wydawnictwo Agora”.

Pamiętajcie o umieszczeniu w treści wiadomości imienia, nazwiska i numeru telefonu. Zgłoszenia bez tych informacji nie mogą wziąć udziału w konkursie.

Dołączcie również klauzulę o ochronie danych osobowych:

„Przystępując do konkursu Uczestnik akceptuje postanowienia niniejszego konkursu oraz wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r., o ochronie danych osobowych.”

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here