Sosnowieccy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy grożąc dostawcy i używając wobec niego przemocy, dokonali kradzieży pizzy.

Policyjni wywiadowcy zostali zaalarmowani przez dostawcę pizzy, który po dostarczeniu jedzenia nie otrzymał od zamawiających zapłaty. Kiedy zaczął stanowczo żądać pieniędzy, mężczyźni stali się bardzo agresywni i zaczęli go szarpać. Ponadto jeden z nich zagroził, że poszczuje go również psem (towarzyszył mu sporych rozmiarów amstaff).

Przybyłym na miejsce policjantom pokrzywdzony dokładnie opisał sprawców, dzięki czemu, mimo że zdążyli się już oddalić z miejsca zdarzenia, zostali schwytani. W chwili zatrzymania w plecaku jednego z nich nadal tkwił karton z resztkami pizzy.

Podejrzani w wieku 30 i 35 lat usłyszeli już zarzuty dokonania kradzieży rozbójniczej. Decyzją prokuratora obaj zostali objęci policyjnym dozorem. O ile przedmiot kradzieży może się wydawać błahy, o tyle sposób dokonania przestępstwa i przewidziana za nie kara są już poważne. Zatrzymanym grozi do 10 lat wiezienia.

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here